Saada vihje
Ida-Viru saadikutest andsid oma hääle Ukraina toetuseks vaid Surva ja Paasmäe (0)
Aivar Surva. 

Viiest riigikogus olevast Ida-Virumaa saadikust hääletasid esmapäeva õhtul Ukraina toetuseks tehtud avalduse poolt vaid reformierakondlane Aivar Surva ja keskerakondlane Eevi Paasmäe.

Keskerakondlased Mihhail Stalnuhhin ja Dmitri Dmitrijev puudusid istungilt, keskfraktsiooni aseesimees Valeri Korb jättis aga hääletamata.

Korb ütles Põhjarannikule eelmisel kolmapäeval, kui algas saadikute allkirjade kogumine selle avalduse eelnõule, et ei kavatse sellele avaldusele oma allkirja panna.  “Ma ei kirjuta sellele alla. Ma mäletan, kui tegime suure sõu Nordstreami ehituse asjus Soome lahes. Võtsime õhku täis, rääkisime, aga midagi sellest ei tulnud. Ainult väike Eesti tegeleb sellega. Kellelgi ei ole vaja sellist asja,” sõnas ta.

Avalduse poolt hääletas 79 saadikut, vastu ja erapooletuid ei olnud, viis saadikut ei hääletanud. Istungilt puudus 17 saadikut.

Riigikogu võttis esmaspäeval vastu avalduse Ukraina toetuseks, mis sattus 25. novembril Aasovi meres Venemaa uue rünnaku ohvriks.

“Riigikogu mõistab hukka Venemaa Föderatsiooni rünnaku Ukraina laevadele Kertši väinas ning Ukraina meremeeste haavamise ja kinnipidamise,” öeldakse avalduses, mille riigikogu esmaspäeva õhtul peetud lisaistungil heaks kiitis.

Test post injection
Footer reklaam

Riigikogu rõhutab, et Venemaa peab viivitamata vabastama Ukraina laevad koos meremeestega ning võimaldama neil takistamatult liikuda Ukraina sadamatesse. Riigikogu kutsub üles vaba laevaliikluse taastamisele Kertši väinas ja Aasovi merel.

Riigikogu kutsub avalduses kõiki riike üles toetama Ukrainat tema territoriaalse terviklikkuse kaitsel ja järgima riigikogu üleskutset mõista hukka Venemaa agressioon suveräänse Ukraina vastu ning mitte tunnustama Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.