Saada vihje
Ida-Virumaal kasvab grippi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv (0)

Terviseameti Ida talituse andmetel on grippi ja hingamisteede viirusnakkustesse haigestumus hakanud Ida-Virumaal alates aasta kaheksandast nädalast järsult kasvama ning on praegu haripunktis.

Aasta kuuenda nädalaga võrreldes on haigestumus aasta kümnendal nädalal kasvanud kaks korda: kui kuuendal nädalal oli maakonnas 25 kinnitust leidnud gripijuhtu, siis praegu on neid 62.

“Tallinnas oli haigestumuse haripunkt täheldatav juba kuu aega tagasi, meie juurde aga jõudis see kaheksandal nädalal. Haigusjuhtude arv üha kasvab ning arvame, et see kasv jätkub veel kogu märtsikuu jooksul,” ütles terviseameti Ida talituse vaneminspektor Marina Malva. “Ülekaalus on B-gripi viirus, kuid esineb ka A-gripi viiruse juhtumeid.”

Riskirühma kuuluvad lapsed, kelle haigestumus kasvab paralleelselt haigestunute üldarvuga, ning 65aastased ja vanemad ning kroonilisi haigusi põdevad inimesed.

Malva sõnul on hospitaliseerimist vajanud peamiselt need haigestunud, kes pole lasknud end gripi vastu vaktsineerida, ning neil on haigus kulgenud eriti teravas vormis.

Footer reklaam
Test post injection

Ida-Viru keskhaigla andis teada, et gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste ulatusliku leviku tõttu kehtib alates eilsest haigla kõikides üksustes ajutine külastuskeeld. See jääb kehtima seniks, kuni haiguse levik on lõppenud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.