Saada vihje
Internetti jõudnud tüdruku peksmise video tõi kriminaaluurimise (0)
Vironia keskuses hakkasid noortekambad kogunema juba eelmise aasta detsembris, kui ilmad külmaks läksid. Sellest ajast peale on ka politseipatrullid keskuses üsna sagedased külalised.
PEETER LILLEVÄLI 

Sotsiaalmeediasse riputatud video sellest, kuidas alaealised tütarlapsed Kohtla-Järvel enda eakaaslast peksavad, tõi kaasa kriminaaluurimise, milles on kuriteokahtlus esitatud neljale tüdrukule. Vironia kaubanduskeskusesse kogunevad noortekambad on nuhtluseks nii keskusele kui ka politseile.

 

See juhtus üle-eelmisel pühapäeval Kohtla-Järve Vironia keskuse lähedal, kus kamp teismelisi peksis ja alandas oma eakaaslasest tütarlast. Tegemist on 14-15aastaste noortega, kes videol ropendavad ja oma ohvrit ähvardavad. Lõpuks pekstakse teda käte ja jalgadega ning sunnitakse vägivallatsejate ees põlvitama. Väidetavalt oli peksmise põhjuseks asjaolu, et ohver ütles, et esitas peksjate kohta politseile avalduse. Tol õhtul oli peksjatega ühes kambas tosinkond noort, kellest enamik toimunut passiivselt pealt vaatas. Seal oli ka noorukeid, kellest üks väidetavalt selle video salvestas, ning hiljem jõudis klipp sotsiaalmeediasse.

Alustati kriminaaluurimist

Üks lapsevanem, kes seda videot samuti nägi, rääkis Põhjarannikule, et temagi 14aastane tütar on Virona keskuses ja selle ümbruses kogunevate teismeliste ohver olnud. Enne, kui tehti see peksmisvideo, läks tema pühapäevakoolist tulnud tütar koduteel Vironia keskusest läbi, et minna tualetti, ning ema sõnul sattus seal passinud noortekamba küüsi. Jõugus olnud tüdrukud hakkasid tütarlast ähvardama. Hullemast päästis teda ema väitel see, et seal oli üks tütre hea tuttav, kes sekkus.

“Nad kogunevad seal regulaarselt ja norivad endavanuste möödujatega, küsides kord suitsu, kord raha,” rääkis murelik lapsevanem, lisades, et ka vägivald on üsna sagedane.

Footer reklaam
Test post injection

Politsei on tütarlapse peksmise jäädvustanud videoga kursis ning nimetatud asja uurimiseks alustati kriminaalmenetlust tüdruku vanema avalduse põhjal. Selles asjas on uurimise all neli alaealist tütarlast, kellele on esitatud kahtlustus kehalises väärkohtlemises.

Politseile on Vironias kogunevate noorte probleem teada, kuid vägivallajuhtumeid viimasel ajal peale selle ühe pole korrakaitsjatele teatavaks saanud.

Ida politseiprefektuuri Kohtla-Järve piirkonnavanem Anna Tihhomirova ütles, et noored kogunevad talvel Vironiasse, sest neil pole kusagil olla. “See on nende meelelahutuskoht. Kusjuures seal on mitu täiesti erisugust kampa,” sõnas ta.

Noorsoopolitseinik Andrei Aleksejev lisas, et teismelised tahavad suhelda, mistõttu kogunetaksegi keskusesse, sellega kaasnevad aga lärm ja praht, mis häirib nii keskuse töötajaid kui ka kliente. “Aga mis puudutab neid arveteklaarimisi, siis piisab vaid ühest-kahest agressiivselt meelestatud noorest, kes kogu kamba käima tõmbavad,” sõnas ta.

Möödunud aasta sügisel kajastas meedia Vironias aset leidnud sündmust, kus kohalikud purjus noormehed ründasid Tallinna 14aastaseid hokipoisse, kes olid teel Narvast koju. Mitu inimest vajas selle tagajärjel arstiabi. Ka selles asjas alustati kriminaalmenetlust ning selleski asjas on neli kahtlustatavat. Praegu on uurimistoimik prokuratuuris ning prokurör hindab politsei väitel lisatõendite kogumise ja uurimistoimingute läbiviimise vajadust.

Keskus täiendab turvameetmeid

Anna Tihhomirova sõnul saab politsei Vironiasse küll pidevalt väljakutseid, ent teades olukorda, käib ka ise seal pisteliselt kontrollimas. Kuid probleem on selles, et tegemist on avaliku kohaga, kus viibimist ei saa kellelegi keelata. “Kui on korrarikkumine, tuleme kohale, kuid sageli ongi nii, et tunnistajaid, kes võiksid seadusrikkumist kinnitada, ei ole,” sõnas Tihhomirova, lisades, et nii jääbki politseil üle vaid pidada noortele hoiatavaid loenguid. “Hea teraapia on ka see, kui nad peavad võtma harja ja kühvli ning mahavisatud päevalilleseemnete koored kokku korjama,” sõnas ta.

Politseinike sõnul on suur osa keskusesse kogunevatest noortest pärit probleemsetest peredest ning huvitaval kombel tulevad paljud Järve linnaosas asuvasse Vironiasse hoopis Ahtme linnaosast. Politsei on noorte kogunemiste ajal toime pandud korrarikkumiste asjus alustanud ka mitmeid väärteomenetlusi, kuid kriminaalasju ongi vaid kaks − nende ülalmainitud peksmiste kohta.

Vironia keskuse juhatuse liige Sven Mihailov ütles Põhjarannikule, et temani jõudsid signaalid Vironia keskuses kogunevate noorte probleemist alles ülemöödunud nädalal. Praeguseks on keskuse juhtkond otsustanud selle tõttu võtta tarvitusele täiendavad turvameetmed. “Aga fakt on ka see, et meil puudub õigus neid sealt keskusest välja visata,” lisas ta.

Politsei väitel võiks probleemi osaliselt lahendada see, kui Järve linnaosas oleks noortel võimalik aega veeta näiteks noortekeskuses.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.