Saada vihje
Järve gümnaasium pääseb lõpuks igivanast tuvinuhtlusest (0)
Järve gümnaasium. PEETER LILLEVÄLI 

Kohtla-Järve Järve gümnaasium, mille katusealust reostavad sinna pääsevad tuvid, saab oma murele lahenduse, sest linnavalitsus eraldas raha tuvide ligipääsu tõkestamiseks.

Eelmisel nädalal saatis gümnaasiumi direktor Anne Endjärv linnavalitsusele kirja palvega aidata lahendada probleem, mis on kooli kummitanud ajast, kui seal viimati katust vahetati ning jäeti räästaalused vahed kinni panemata.

“Kohtla-Järve Järve gümnaasium palub Kohtla-Järve linnavalitsusel eraldada koolile jooksvaks remondiks lisavahendeid nelja korrusega õppekorpuse katusealuse kordategemiseks. Katusel on aasta ringi tuvide pesitsuspaik, sest katusealused on tuvide jaoks praktiliselt avatud,” kirjutas kooli direktor Anne Endjärv linnapea Ljudmila Jantšenkole. Tema sõnul oleks vaja korralikult sulgeda puidust katusealuse otsad, lisada kogu katusealuste äärte ulatuses võrku ning see kinnitada, sest tuvid lendavad sisse katuse ja seina vahelistest aukudest. “Kool on korduvalt lasknud katusealust töötajatel või koristusfirmal korda teha (tuvide väljaheited, pesad jm sodi), kuid probleemi lõplik lahendus on tuvidele katuse alla kõikide sissepääsude sulgemine,” kirjutas direktor. Tema sõnul on kool saanud ka esialgse hinnapakkumise, mille kohaselt läheksid vajalikud tööd maksma 4870 eurot, ning kool on valmis korraldama kiire konkursi koristus- ja remonditööde tegemiseks.

“Linn reageeris väga kiiresti ning see raha eraldati,” rõõmustas Endjärv, kelle sõnul on kool väsinud pidevast katusealuse puhastamisest, mida ka päästeamet pidevalt nõuab.

Osaliselt lahenes ka liikluskaose probleem kooli hoovis, millest direktor septembri keskel linnavalitsusele kirjutas, sest linn paigaldas hoovi sissesõitu piirava liiklusmärgi. “Nüüd on hoopis teine pilt. Varem oli asi nii hull, et teenindav transport ei pääsenud koolile ligi,” sõnas Endjärv.

Direktori sõnul on siiski jätkuvalt päevakorras parkimiskohtade nappuse probleem ning vanemate võimalus laps kooli juures ohutult autost välja lasta.

Footer reklaam
Test post injection
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.