Saada vihje
Jõhvi äripark sai esimese asuniku (0)

 

DPD Eesti uus, miljon eurot maksma läinud 1000 ruutmeetri suurune logistikaterminal on sedajagu suur, et senist mahtu saab peaaegu kahekordistada. MATTI KÄMÄRÄ 

Logistikaettevõte DPD Eesti avas Jõhvi äripargis ligi 1000 ruutmeetri suuruse ja üle miljoni euro maksma läinud uue terminalihoone ning sai sellega mõni aasta tagasi valminud Jõhvi äri- ja logistikapargi esimeseks ettevõtteks, kus aga uusi töökohti esialgu juurde ei tule. 

Ehkki ehitustööd alustas uues Jõhvi äri- ja logistikapargis esimesena Puukeskuse kaubamärki kasutav OÜ MKJ Baltic, kulub nendel avamiseni veel umbes kuu aega. Teisena ehitusplatsile jõudnud DPD avas oma uue terminali, millest hakkavad läbi käima ettevõtte kogu Ida-Virumaa piirkonna kaubamahud.

Vanad ruumid jäid kitsaks

DPD Eesti tegevjuht Rainer Rohtla selgitas, et nüüdisaegsete tingimustega ja tulevaste kaubamahtude teenindamiseks piisava varuga terminalihoone ehitamise taga olid just pidevalt suurenevad pakivedude mahud üldiselt ning ka kogu Ida-Virumaa piirkonnas. “Peale selle muidugi ka lihtsam põhjus, et vanad ruumid hakkasid juba meie enda töötajatele liialt kitsaks jääma. Uus terminal pakub paremaid töötingimusi ja töörahulolu,” märkis Rohtla ning lisas, et üha kasvava tööjõupuuduse juures on heade inimeste leidmise ja hoidmise nimel vaja ka tööandjal pingutada.

DPD näol on tegemist ettevõttega, kes mitte ei laiene Jõhvi, vaid kolib linna piires ühest kohast teise, ning see pole esimene kord, kui ettevõte oma asukohta muudab. “Oleme pidevalt oma äri laiendanud ning seetõttu vajanud suuremat pinda,” tunnistas Rohtla, kelle sõnul oli eelmise koha miinus peale kitsaste olude ka elumajade lähedus, mille tõttu öised laadimised inimesi häirisid.

Footer reklaam
Test post injection

Ehkki aastate jooksul on DPD Jõhvis pidevalt laienenud ning pakivedude arv piirkonnas on kasvanud, ei tähenda uutele pindadele kolimine uute töökohtade loomist. Kuid terminal on siiski piisavalt suur, et nad suudaksid oma töömahtu 40 protsendi ulatuses kasvatada. “Esialgu uusi töökohti juurde ei teki, kuid suuremad ruumid toetavad kindlasti arengut ja uute töökohtade loomist,” tõdes Rohtla.

Uusi tulijaid ka

Nagu DPD, kolib ka Puukeskus olemasolevast asukohast uuele ja paremale pinnale, kuid uute ettevõtete loomisest ja töökohtade arvu kasvust rääkida pole siiski põhjust. Küll on peagi ehitamiseni jõudmas veel kolm ettevõtet, kellest üks − Forklift − vahetab samuti ainult asukohta, kuid kaks on täiesti uued tulijad, kes laiendavad oma tegevust Ida-Virumaale ning loovad siia ka uued töökohad. Üks nendest on rehvimüüja Vianor, kelle reklaam juba tulevases asukohas seisab, ning teine väike tööstusettevõte.

“Huvi Jõhvi pargi vastu on olemas,” kinnitas sihtasutuse Ida-Viru Tööstusalade Arendus juht Teet Kuusmik. Tema sõnul aitab sellele kaasa majanduse hea konjunktuur, aga ka see, et pargis ehitus käib ning esimesed ettevõtted avavad oma uksed.

Uute alade taristuehitus käib veel nii Kohtla-Järvel kui ka Narva Kulgu pargis. Riigihange on välja kuulutatud Kiviõli pargi infrastruktuuri ehitamiseks. Valmis peab see saama järgmise aasta 31. maiks. Kõikide parkide puhul läbirääkimised ettevõtetega käivad. Näiteks Kiviõlis jääb tööstusala seikluskeskuse vahetusse lähedusse ning sinna otsitakse eelkõige selliseid ettevõtteid, mis võiksid keskusega üksteist toetada. Konkreetsete lepeteni seal aga veel jõutud pole.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.