Saada vihje
Jõhvi äriparki koliv Puukeskus loob juurde viis töökohta (0)
Ehitustööd Puukeskuse krundil algasid märtsikuus. Novembri lõpuks on siin nii sise- kui ka välisladu.
PEETER LILLEVÄLI 

Jõhvis asuv Puukeskus alustas esimese ettevõttena ehitust Jõhvi äripargis, kuhu kerkib 1000 ruutmeetri suurune lao- ja kontorihoone ning välisladu, mis lubab laiendada kohapeal pakutava kauba valikut. 

 

Soome kaubamärgi Puukeskus all tegutsev OÜ MKJ Baltic viib oma 14 aastat Jõhvis Linda tänavas olnud äri ümber uude äriparki. Mõni nädal tagasi alustas AS Nordecon uue kompleksi ehitamist ning kaheksa kuu pärast peaks uus moodne lao- ja kontorihoone valmis olema.

Kohapeal rohkem

Puukeskus müüb Jõhvis nii Venemaalt tulnud saematerjali kui ka partnerite töödeldud puitmaterjali: voodri-, terrassi- ja põrandalaudu, aga ka saunamaterjali, erisuguse paksusega puitlaastplaati ja vineeri. Kuna müüdava kauba seas on nii selliseid materjale, mis nõuavad ladustamist ja hoiustamist katuse all, siis on ettevõtte praegused võimalused piiratud ning tuli otsustada, kas laiendada olemasolevat kompleksi või ehitada uus. “Tundus, et uue ehitamine on mõistlik,” põhjendas OÜ MKJ Baltic juhatuse liige Jevgeni Judin, miks Linda tänavalt ära kolida otsustati.

Uues kompleksis saab keskusel olema 1000 ruutmeetri suurune kinnine ladu koos kontori ja poega. Ülejäänud osa 5000ruutmeetrisest krundist saab olema välisladu.

Test post injection
Footer reklaam

“Meile on oluline, et laopinna suurus kasvab. Praegu me mõningaid tooteid, mis kindlaid hoiustamistingimusi nõuavad, sisse ei toogi, vaid täidame ainult tellimusi. Näiteks vineeri, naturaalparketi ja soojustusmaterjali puhul. Tulevikus saame inimestele seda aga juba kohapeal pakkuda,” ütles Judin. Tema sõnul laineneb tänu sellele tootevalik oluliselt ning kohapeal suudetakse pakkuda korraga suuremat kogust puitmaterjali. See tähendab aga klientidele paremat ja kiiremat teenindust.

Keskuse laienemine tähendab ka töötajaskonna kasvu. Kui praegu on Puukeskuses palgal viis inimest, siis tulevikus peaks nende arv kahekordistuma.

Saavad mitu uut naabrit

Uue kompleksi ehitamine on Judini sõnul pikk protsess. Ainuüksi projekteerimine võttis poolteist aastat aega. Ehitusluba saadi eelmise aasta sügisel.

Kui praegu on ehitamisega algust teinud ainult Puukeskus, siis sel aastal on äripargis lubanud ehitust alustada ka Vianor ja DPD. Viimasest saab Puukeskusele sisuliselt naaber.

Judini sõnul loodavad nad, et äripargi piirkond hakkab arenema. “Loomulikult me tahaks, et piirkonnas tekiks erisuguseid ettevõtteid,” tunnistas ta.

SA-le Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus kuuluvas Jõhvi äripargis on 24 krundist seitse leidnud endale uued omanikud. Kaks krunti on broneeritud. Esimest ehitust ootas Jõhvi äripark paar aastat.

Üks maatükk on broneeritud ja üks müüdud ka Kohtla-Järve keemiapargis, mille avamine toimus mullu sügisel. Vaid üks vaba krunt on alles Narva Kadastiku pargis. See on sihtasutuse esimene park. Ka Narva teises, Kulgu pargis on esimestel kruntidel huvilised olemas.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.