Saada vihje
Jõhvi politseijaoskonna juht lahkub alluvate rikkumise pärast ametist (0)

Jõhvi jaoskonna juht Kalle Kuusik lahkub politsei- ja piirivalveameti sisekontrolli tuvastatud rikkumise tõttu ametist ning jätkab teenistust piirivalvebüroos.

Politsei- ja piirivalveameti sisekontroll tuvastas, et ühes Jõhvi jaoskonna menetlusgrupis määrati esimese poolaasta tulemustasu grupijuhile, kes andis mitteametlikult osa tasust sularahas kolleegidele, kellele kriteeriumide tõttu ei oleks saanud tulemustasu maksta, edastas pressiesindaja. Muu hulgas oli üheks tingimuseks, et tulemustasu saaja peab vastama keelenõuetele.

Tulemustasu käest kätte maksmise asjaolude väljaselgitamiseks algatas ameti sisekontrollibüroo distsiplinaarmenetluse.

Ida prefekt Tarvo Kruup ütles, et niisugune lubamatu kokkulepe politsei- ja piirivalveametis premeerimiseks seatud tingimustest möödahiilimiseks on ebaeetiline ning selline käitumine ei ole vastuvõetav. “Jõhvi politseijaoskonna juht mõistis oma vastutust ning otsustas siirduda teisele, mitte juhtivale tööle,” lisas Kruup.

Kuni Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseni täidab juhi ülesandeid Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste, kes juhib seni mõlemat jaoskonda.

Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.