Saada vihje
Jõhvi võib kerkida veel üks torn (0)
Adventisti kiriku naabrusse kerkib metodisti kiriku torn, kui kogudus saab võimaluse kolida ümber Sompa t 5a hoonesse. 

Jõhvi metodisti kogudus soovib kolida Sompa t 5a hoonesse, kus varem on olnud lasteaed ja noortekeskus ning praegu tegutseb puuetega laste tugikodu. Osa majast seisab aga tühjana ja ootab renoveerimist. 

Uuest kogudusehoonest on tuntud puudust aastaid, sest seni koguduse käsutuses olnud kinnistu asub eramurajoonis ning on jäänud kitsaks, märkis Jõhvi metodisti koguduse pastor Artur Põld.

Põld on ühtlasi MTÜ Päikesekiir asutaja ja juhatuse liige, kes rajas ligi kaks aastat tagasi Sompa t 5a hoonesse samanimelise puuetega laste tugikodu. Selleks sai mittetulundusühing Jõhvi vallalt kesklinnas asuva hoone 30 aastaks tasuta rendile, võttes endale kohustuse see korda teha.

Eri toetajate abiga on suudetud puuetega laste tugikodu käsutuses olevad ruumid renoveerida, aga ülejäänud maja uuendamise ja fassaaditöödeni pole veel jõutud. Koguduse ümberkolimine kiirendaks seda ja metodistid saaksid omakorda sobivama pinna.

Kirik keset küla

“Aasa tänava maja ostsime 1970. aastatel, kui ei lubatud kirikuhooneid ehitada, ja seal on tekkinud suur ruumipuudus. Meil pole korralikke klassiruume ega toitlustusvõimalusi. Samuti on jäänud kitsaks saal: venekeelsetel teenistusel on tavaliselt kohal 80-90 inimest, eestikeelsetel vähem,” rääkis Põld.

Kuna tegemist on vaiksema eramurajooniga, pole pastor kindel, kas see on üldse kirikule sobiv koht. “See oli nõukaajal sunduslik valik, aga tegelikult peaks kirik olema keset küla. Oleme mõlgutanud mõtteid ehitada päris uus hoone, aga see on jäänud raha taha. Samuti oleme mõelnud kesklinnas asuva kohtuhoone, kunagise kultuurimaja ostmisele, kuid selle eest küsib omanik liiga suurt summat.”

Seetõttu peetakse kõige realistlikumaks Sompa t 5a rendilepingu pikendamist 99 aastale ja hoone ümberehitamist, kui vallavõimud on sellega päri.

“Käisin äsja Ameerikas ja külastasin meie Houstonis asuvat sõpruskogudust. Nad on valmis meid abistama. Vallavõimudega oleme seni olnud head partnerid ja teinud koos sotsiaaltööd. Miks ei võiks sotsiaalprojektid ja kogudus olla ühe katuse all?” arutles Põld.

Vajab ümberehitamist

Selleks peaks hoone ümber ehitama nii, et Kooli tänava poolt tuleks sissesõidutee kirikusse ja mõned aastad tagasi ehitatud adventistide kiriku poole kerkiks kirikutorn. Jumalateenistused hakkaksid toimuma endises lasteaiasaalis.

Ümberehituse ja fassaadi uuendamise täpset kalkulatsiooni veel pole, aga Põld arvas, et see võiks minna maksma kuni 500 000 eurot. “Fassaadi tahame soojustada, krohvida ja rõõmsaks värvida.”

Jõhvi vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juht Sirli Tammiste ütles, et vallavalitsuse liikmed soovivad enne “jah” sõna andmist näha nii välis- kui siseruumide uuendamise eskiislahendust.

Valla soov on olnud, et Sompa t 5a majast saaks sotsiaalteenuste keskus, aga senine kogemus on näidanud, et nii ei majanda hoonet ära. Tammiste sõnul on peamine, et kõik ruumid leiaksid rakenduse, rentnik suudaks katta haldamiskulud ja maja korda teha.

Põld ütles, et lisaks kogudusele soovitakse Sompa tänavale kolida supiköök, nii oleks majal ka rohkem sotsiaalseid funktsioone. Praegu on puuetega laste tugikoduga sama katuse all veel beebikool Panda ja päästearmee.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.