Saada vihje
JUHTKIRI Heaolukoalitsioon (0)

Jõhvi juhtimises on toimumas ajaloolised sündmused. Veel kunagi ei ole Jõhvi volikogu esimehel olnud palgalist püsitöökohta, nagu nüüd tehti. Ja veel kunagi ei ole uus võimuliit tegelnud rohkem kui kuu aja vältel peamiselt iseenda liikmete sissetulekute ja heaolu küsimustega.

Enne sel neljapäeval tehtud otsuseid käis kõva kauplemine, kellele kui suur tükk maksumaksja rahakotist hammustada. Samas ei tohi ka päris hulluks minna, aga kõik peavad olema rahul. Võib öelda, et kompromissid koalitsiooni sees on paljuski maksumaksja raha eest ostetud.

“Keegi ei taha võtta konkreetset vastutust nende hüppeliste materiaalsete hüvede tõstmise eest.”

Kui naabervalla Alutaguse vallavanem Tauno Võhmar küsis endale palgaks 3600 eurot ja see tekitas küsimusi, siis tõusis Võhmar volikogus püsti ning teatas, et see on tema hind, mida ta oma töö eest saada tahab.

Kui Jõhvi vallavanemale Martin Repinskile sama suur töötasu määrati, siis avalikult Repinski sellest distantseerus, öeldes, et tema ei olnud asja juures ja volikogu ise otsustas. Küllap teab Repinski ise ja teavad tema võimuliidu liikmed, kuidas asi tegelikult oli. Aga mis on Jõhvi heaolukoalitsioonile selles olukorras iseloomulik, et keegi ei taha võtta konkreetset vastutust nende hüppeliste materiaalsete hüvede tõstmise eest. Kui kelleltki konkreetselt küsida, siis öeldakse ikka: mis nüüd mina, see oli volikogu otsus. Kaval on vastutust kollektiivseks hägustada, sest kui otsustasid kõik, ei vastuta ju keegi.

Tekkinud olukorras aga ei vaevutud isegi selgitama, kas ja kus sellisteks kulutusteks üldse raha on.

Asi ei olegi tegelikult niivõrd rahas, kuivõrd prioriteetides. Kui järgmisena hakatakse korraldama puhastusaktsioone vallavalitsuses ja -asutustes (ehkki vallavanem on seda eitanud), et oma võimu tsementima asuda, võib arvata, et sisuliste arenguküsimusteni ei jõuta niipea. Küsimus on selles, kas Martin Repinski tuli aasta enne riigikogu valimisi vallavanemaks, et kasutada seda ametit valimiskampaaniaks, või mõtleb ta tõesti Jõhvi arengule ka pikemas perspektiivis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.