Saada vihje
JUHTKIRI: Kaubanduskeskuste lapsed (0)

Kaubanduskeskustesse oma vaba aega veetma kogunevad noored ei ole mingi uus nähtus. Tegelikult on meil üles kasvamas juba mitmes niinimetatud kaubanduskeskuste põlvkond. Noored tahavad vabal ajal suhelda ning kool ei ole ammu enam koht, kus seda teha.

Soojal ajal saab olla ka väljas, külm aga peletab soojemaid kogunemiskohti otsima. Ja kes saakski teismelistele keelata avalikus kohas kogunemist ja vaba aja veetmist, kui sellega ei kaasneks häiriv tegevus. Aga need kambad koosnevad sotsiaalselt ja käitumismustrilt väga erisugustest noortest. Koos siis kuulatakse kaasaskantavatest kõlaritest muusikat, lärmatakse, ropendatakse ja risustatakse. Halvemal juhul ka vägivallatsetakse, nagu saab tänasest Põhjarannikust lugeda.

Politsei aga väidab, et noortel polegi kohta, kus oma aega veeta, mis on tegelikult vaid osaliselt tõsi. Vähemalt osa nendest kaubanduskeskuste lastest on hõivatud ka huvitegevusega. Sealsamas Vironia keskuses peatutakse näiteks teel spordihoonesse trenni.

Vironia kaubanduskeskuse näide on ehk üks drastilisemaid, ent noorte kogunemine kaubanduskeskustesse pole võõras paljudes teistes samasugustes ärihoonetes. Iseenesest ei oleks ju sellises nähtuses midagi väga taunitavat. Kuid ohtlikuks läheb asi siis, kui ühise ajaveetmise käigus tekib kellelgi kurje plaane ja arveteklaarimise soove. Siit võivad alguse saada väikesed kriminaalsed üleastumised, mis veereva lumepallina aina hoogu koguvad.

Test post injection
Footer reklaam
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.