Saada vihje
JUHTKIRI Lagastajat peatab ainult hirm (0)

Eile levitasid kõik suuremad uudisteportaalid pilti mehest, kes oma prügi Narva-Jõesuus metsa alla viib, ning ka Põhjarannik kajastab täna seda lugu. Pilt sai avalikuks tänu sellele, et selles kohas oli kaamera, mis mehe patuteo jäädvustas.

Tegelikult võtab videovalve üha rohkem avaliku korra jälgimist enda alla. Alles hiljuti kajastasime olukorda Jõhvi kalmistul, kus on käidud vandaalitsemas ja tuuakse oma olmeprügi surnuaiale. Tänu videokaamerale on prügistajaid ka kätte saadud. Üsna korralik videovalve võrk on praegu nii Jõhvis kui Narvas.

Üha rohkem suureneb aga vajadus videovalve järele meie metsades ja muudes kohtades, kus inimesi vähem liigub. Seda eelkõige prügistajate ja rüüstajate tabamiseks. Kuigi selle üle on üksjagu polemiseeritud, kaalub laiem ühiskondlik huvi avalikes kohtades toimuva salvestamiseks üles inimeste õiguse privaatsusele. Sest salvestatakse ikkagi selleks, et tõsta üldist turvalisust.

Õnneks on kunagi hirmkallid ja kehva pildikvaliteediga seadmed arenenud suurte sammudega ning ka oluliselt odavnenud, nii et neid kaameraid aina rohkem paigaldatakse. Nagu näitab tänases lehes kirjeldatud juhtum,  on see väga efektiivne vahend korrarikkujate tabamiseks. Lagastajad ja rüüstajad on ühiskonnas kindlas vähemuses, kuid nad suudavad tekitada meelehärmi väga paljudele meist. Ja ainult hirm vahele jääda ning avaliku häbi ning sanktsioonide ees võib neid takistada.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.