Saada vihje
JUHTKIRI: Miks erakondadel Ida-Viru liidreid esile ei kerki? (0)

Taas hakkab pihta iga nelja aasta tagant tuttav lugu. Lähenevate riigikogu valimiste eel ilmuvad enamikul suurtel erakondadel välja tegelased, kes hakkavad avalikult tunnistama oma erilist suhet Ida-Virumaaga. Otsesõnu öeldes: nad tulevad pealinnast noolima siit ringkonnast riigikogu mandaati.

Seda on korduvalt teinud Reformierakond, riisudes vajalikud hääled kokku kord Jaanus Rahumägi jõunumbrite või Kristiina Ojulandi esinemistega ööklubides. IRL on häältepüünises peibutisena edukalt kasutanud Erki Noole olümpiakulla sära, sotsid suutnud välja mängida nii kogenud teatrimehe Jaak Alliku lavastajakogemuse kui ka verinoorelt poliitikasse tõusnud Jevgeni Ossinovski värskuse. Isegi Keskerakond, kel Ida-Virumaal on positsioonid kõikidest konkurentidest mitme pea jagu tugevamad, ei riskinud viimastel riigikogu valimistel toetuda ainult kohalikele tuntud liidritele, vaid tõi mängu Yana Toomi, kes laua häältest puhtaks tõmbas.

Ega panustamises nii-öelda poliitilistele sisserändajatele iseenesest midagi halba ole. Mõnedki neist suudavad piirkonna jaoks korda saata rohkem kui mõned põlised kohalikud poliitikud, kel on ka olnud vahel õnne riigikogusse pääsemisega. Ent pahatihti jääbki siin kandideerimine vaid ühekordseks proovikiviks või seikluseks ja tugevamat sidet piirkonnaga ei teki.

Oluline küsimus on, miks pole mitmetel suurtel erakondadel õnnestunud Eesti ühes suuremas maakonnas paljude aastate jooksul oma kohalikest liidritest teha niivõrd mõjukaid poliitikuid, et nad veaksid välja oma ringkonnas ka riigikogu valimistel esinumbritena.

Test post injection
Footer reklaam
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.