Saada vihje
JUHTKIRI Narva vajab väärikat esindusfiguuri (0)

Üks volikogu esimehe olulisi ülesandeid on peale kohaliku omavalitsuse volikogu juhtimise ka oma linna või valla esindamine. Mida suurem omavalitsus, seda tähtsam ja kaalukam on, kuidas volikogu esimees selles rollis välja paistab ja toime tuleb. Loomulikult peavad sellega kaasnema ka laitmatu maine, lai silmaring, head käitumismaneerid, keelteoskus ja muud head omadused.

Oleks  elementaarne, et Narva linnavolikogu esimees suudaks heitluses kultuuripealinna tiitli eest pidada eesti keeles avalikku debatti põhilise rivaali, Tartu linna, volikogu esimehega.

Eesti suuruselt kolmandal linnal Narval polnud viimastel aastatel volikogu eesotsas olnud Aleksandr Jefimoviga õnne. Ta võis küll hästi toime tulla volikogu töö ohjamisega, ent linna esindusfiguurina oli tema nõrgaks küljeks väga kehv eesti keele oskus, mis piiras oluliselt tema võimalusi olla mujal Eestis Narva linna eestkõneleja.

Lisaks oli ta mitu aastat kelmuse süüdistusega kohtu all. Sellele vaatamata hoidsid tema kaasvõitlejad Keskerakonnast teda kramplikult ametis kuni süüdimõistva kohtuotsuse jõustumiseni. Tõsiasi, et linna esinduskuju on pikalt kohtu all, ei mõjunud Narva mainele sugugi hästi ja tekitas ka ebamugavaid olukordi ametlikel kohtumistel.

Nüüd on Narva linnavolikogu sunnitud uue esimehe valima. Põhjarannik loodab, et saadikutel jätkub oidu teha parem valik ja arvestada seejuures ka seda, kuidas see inimene  laiema avalikkuse ees Narva esindusfiguuri rolli välja suudab mängida.

See on eriti oluline praegu, mil Narva poole on Eestis pööratud rohkem pilke kui ilmselt kunagi varem pärast Eesti taasiseseisvumist. Narvas toimuvad suured kultuurifestivalid, siia kolivad ajutiselt president ja ka teised riigiametnikud. Narva võistleb Euroopa kultuuripealinna tiitli pärast. Oleks ju elementaarne, et Narva linnavolikogu esimees suudaks seejuures näiteks pidada eesti keeles avalikku debatti põhilise rivaali Tartu linnavolikogu esimehega.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.