Saada vihje
JUHTKIRI: Repinski keerulised valikud (0)

Jõhvi uuel vallavanemal Martin Repinskil seisavad ees keerulised ülesanded. Ta peab tõestama, et suudab viimastel aastatel poliitiliste kähmluste tõttu topanud valla arengu taas käivitada ega muutu suurärimees Nikolai Ossipenko käpiknukuks, kes vaid imiteerib valla tegelike probleemidega tegelemist.

Kellelgi pole kerge teha koalitsiooni oligarhiga, sest Ossipenko nimest on saanud märk, mis sümboliseerib korruptsiooni, äri ja poliitika negatiivset lõimumist ning onupojapoliitikat. Sümboliks on siin saanud ka Kohtla-Järve nimetus, sest just sellest omavalitsusest on saanud korruptsioonilaboratoorium, mis on küll läbinud kohtuliku desinfitseerimiskambri, ent keegi pole kindel, kas see praeguseni piisavalt steriilne on.

Ja nüüd on Kohtla-Järve võimude ja Ossipenkoga otseselt seotud inimene Jõhvi vallavalitsuses kureerimas Ossipenko äridega seotud valdkonda.

Tahaks Repinski sõnu uskuda, et ta ei lase naaberlinna valitsemisstiilil Jõhvi imbuda. Ent seda on raske uskuda juba esimeste sammude põhjal, mil uus koalitsioon asus kõigepealt oma isiklikku materiaalset heaolu parandama. Eriti näotuks teeb selle fakti asjaolu, et eelmisel istungil hääletas sama kooslus maha lastega perede toetamise, kuna selleks polevat raha. Teame ju, et naaberlinnaski on 20 aastat tegeldud eelkõige võimu juures olijate heaolu eest hoolitsemisega. Selle ilmekaks näiteks on linna kehv maine ning nõrk areng. Aga saame näha, kui pikk saab olema järjekordse koalitsiooni eluiga ja kui suuri kompromisse põhimõtetega ollakse selle sees valmis võimu säilitamise nimel tegema.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.