Saada vihje
JUHTKIRI Veel üks inetu lugu (0)

Võimuvahetuste puhul on mitmel pool püütud mitmesugustele ametikohtadele sokutada nii-öelda oma inimesi. Seda võib nimetada nii oma meeskonna loomiseks kui ka oma lojaalse toiduahela punumiseks. Muu hulgas on küsimus ka selles, kuivõrd korrektselt ja inimlikult või robustselt ja inetult selliseid kaadrimuudatusi tehakse.

Jõhvis ei jää väga kaugesse minevikku juhtum, kui oli vaja üle 2000eurose brutopalgaga töökoht teha Arthur Seppernile, kes volikogu liikmena oma häälega võimu hoida aitab. Selleks tuli Jõhvi hooldekeskuse juhi kohalt tõrjuda senine juht Messurme Pissareva. Tagajärjeks oli see, et kohus tunnistas tema päeva pealt vallandamise ebaseaduslikuks ja Jõhvi maksumaksjatele läks see kaadrivahetus maksma 20 000 eurot.

Kui vaadata Olga Edovaldi vallandamise põhjusi, siis võiks Jõhvi olla ikkagi järjepidev ja kohelda kõiki ühtmoodi.

Ilmselt pidasid praegused võimud seda tühiseks kaotuseks, võttes nüüd ette lasteaia Sipsik õppealajuhataja Olga Edovaldi ametist kangutamise moel, mis võib taas vallale kaasa tuua kopsaka rahalise nõude. Jõhvi avalikkus ootab huviga, kes vabaks tehtud koha saab.

Jõhvi lasteaiad hoolekogu aseesimees, kogenud personalijuht Kadri Rattasepp, võtab laupäevases Põhjarannikus toimunu lühidalt ja tabavalt kokku: “Väga inetu lugu!”

Kui vaadata aga Olga Edovaldi vallandamise põhjusi, siis võiks Jõhvi olla ikkagi järjepidev ja kohelda kõiki ühtmoodi. Talle heideti muu hulgas ette, et varasemast kokkuleppest hoolimata ei tulnud Sipsiku lapsed mihklilaadale laulma. Laada korraldaja Leana Kruuse pidas varem märksa olulisemaks ja tuntavamaks ühe teise kokkuleppe murdmist. Nimelt olevat praegune vallavanem Martin Repinski lubanud talle tuua laadale lastele uudistamiseks loomi oma Konju farmist. See miniloomaaed reklaamiti väljagi, aga laadale see ei jõudnud.

Footer reklaam
Test post injection

Olles irooniline − kas nüüd peaks volikogu erakorraliselt kokku tulema ja vallavanema Edovaldi-nimelise mihklilaada lubaduste murdmise pretsedendi eeskujul päeva pealt ametist tagandama?

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.