Saada vihje
Kaamera jäädvustas Narva-Jõesuu metsa alla prügi vedanud mehe (0)
“Prügiga on meil seal probleeme igal aastal ning me koristame seda sealt iga aasta tagant,” rääkis Ida-Virumaa metsaülem Alar Süda Arumäe küla lähedal asuvast paigast, kus on tehtud foto WC-potiga mehest.
RMK 

Narva-Jõesuu linnavalitsusel ja riigimetsa majandamise keskusel õnnestus pärast kohalike elanike poole pöördumist teha kindlaks Narva-Jõesuu metsa WC-poti vedanud mehe isik.

 

Fotod metsa alla prügi vedanud mehest tehti esmaspäeval, 23. aprillil Narva-Jõesuu linna koosseisu kuuluvas Arumäe külas, kus on ka varem ebaseaduslikke prügilaid tekkinud. Üsnagi selgelt fotolt on näha, kuidas üks keskealine meesterahvas metsalagendikul lasuva prügihunniku suunas WC-potti tassib. Sealsamas kõrval seisab avatud pagasiruumiga Toyota C-HR. Tundub üsna sedamoodi, et auto pagasiruumis kohale veetud pott hetke pärast just selles prügihunnikus maandub…

Kaamerasilm püüdis kinni

Foto WC-potiga mehest oli tehtud juba aprillis, kuid auto numbrit ei suudetud tuvastada enne, kui foto avaldati möödunud nädalal Narva-Jõesuu kodulehel koos üleskutsega aidata prügistaja ja tema auto kindlakstegemisel. “Loodame abile, et metsaprügistamine ei jääks karistuseta.”

“Me videoid ei tee. Videoga on suured probleemid, kuna side on väga kehv,” selgitas riigimetsa majandamise keskuse (RMK) Ida-Virumaa metsaülem Alar Süda, miks selle auto numbrist paremaid kaadreid pole.

Narva-Jõesuu linna keskkonnaspetsialist Jaan Metsis ütles, et nimetatud juhtumi puhul viiakse läbi menetlus, kuid seda ei tee mitte kohalik omavalitsus, vaid keskkonnainspektsioon, kelle poole RMK pöördub.

“Praegu oli vaja abi just selleks, et leida see isik,” selgitas keskkonnaametnik, lisades, et edaspidi antakse menetluse käigust avalikkusele teada.

Ehkki elanike abiga välja selgitatud sõiduki numbrit ja omaniku nime levitatakse internetis juba laialdaselt, ajakirjanduses neid seni siiski ei avaldata, kuna isiku süü pole veel tõendatud. Oletatavalt võib siiski öelda, et tegemist on Narva linnas elava 50aastase ettevõtjaga.

Alar Süda kinnitas, et fotol kujutatud sõiduki ja selle omaniku andmed anti eile üle keskkonnainspektsioonile, kes alustabki menetlust ning viib läbi juurdluse.

Narva-lähedased metsad prügi täis

Süda sõnul selgitab Ida-Virumaa metskond igal aastal välja neli-viis metsareostajat. Suur abi on olnud just puudel asuvatest kaameratest. Need kaamerad ei ole kuidagi eriliselt ära peidetud, kuid metsaülem kinnitab need lihtsalt võimalikult kõrgele − muu hulgas selleks, et inimesed neid ära ei lõhuks.

“Varem olid need kaamerad Jõhvi ja Kohtla-Järve kandis, kuid sel aastal viisin need üle Narva poole ning seal selgitasime mõne nädalaga välja sama palju rikkujaid,” rääkis metsnik. “Käesoleval aastal oli Narva piirkonnas ühe kuuga juba viis juhtumit, see oli viies,” osutas Süda WC-potiga mehe fotole.

Ühtlasi märkis ta, et Narva kandis lasuvad erinevalt teistest kohtadest Ida-Virumaa metskonnas tänini tõepoolest suured ebaseaduslikud prügilad.

“Sinna toovad prügi paljud ning kui sinna kaamera paigaldada, siis tuuakse kindlasti,” rääkis Süda. “Ning seal on palju aiandusühistuid, kus on prügiga lood väga halvad.”

Süda lisas, et riigimetsa prügistamise probleemile tuleb pühendada senisest rohkem jõudu ja aega, kuid ressursse selleks on vähe, kõikvõimalikke tegemisi metsas aga palju. “Põhimõtteliselt ei ole kaamerate juures käimine ja sealt saadud fotodega tegelemine metsaülema asi, ent kui mina sellega ei tegeleks, siis ilmselt ei teeks seda keegi,” sõnas ta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.