Saada vihje
Kohtla-Järve metsapargis on valminud uued kergliiklusteed (0)
Põhja mikrorajooni naabruses olevasse metsaparki uute kergliiklusteede rajamine on lõpusirgel ja neid kasutavad juba nii kõndijad, jooksjad kui ka jalgrattaga sõitjad.
PEETER LILLEVÄLI 

Kohtla-Järve põhjapoolsesse ossa jäävas metsapargis on valminud üle kuue kilomeetri kergliiklusteid, järgmisel aastal loodab linnavalitsus leida raha ka valgustuse ehitamiseks. 

 

Kohtla-Järve abilinnapea Vitali Borodini sõnul on metsapargi kergliiklusteede rajamise tööd jõudnud lõppjärku. “Asfalteerimistööd ja haljastus on tehtud. Lähinädalatel peaksid saabuma ka pingid ja prügiurnid. Kui need saavad paika seatud, saame objekti vastu võtta,” sõnas ta.

Pimedal ajal veel kasutada ei saa

Varakevadel alanud kergliiklusteede rajamine läks koos käibemaksuga maksma 580 000 eurot ja selle raha kannab linnavalitsus hanke võitnud firma YIT Infra Eesti pangaarvele.

Lisaks sellele on veel sel aastal kavas metsaparki rajada võimlemislinnak, mis läheb maksma 36 000 eurot, ning koerte jalutusväljak. Spordiala inventari hanke võitis firma Tommy Play, kelle pakutud hind oli eeldatavast maksumusest 45 senti väiksem. Koerte ala rajaja leidmise esimene katse äpardus huviliste puudumise tõttu. Linnavalitsus kuulutas välja kordushanke, mille eeldatavaks maksumuseks on koos käibemaksuga ligemale 40 000 eurot.

Kergliiklusteede, võimlemislinnaku ja koerte ala rajamine on aga vaid sissejuhatav osa metsapargi korrastamise plaanidest. Järgmisena püüab linnavalitsus leida raha ka kergliiklusteedeäärse tänavavalgustuse rajamiseks. Esimene katse teha seda koos teede ehitamisega ei õnnestunud, kuna hinnapakkumised olid ligikaudu kaks korda suuremad, kui linnavalitsus oli selleks raha arvestanud. Ainuüksi teede ehituseks pidi linnavalitsus omalt poolt lisama esialgu plaanitule 50 000 eurot.

Vitali Borodin loodab, et kergliiklusteede võrgu Kalevi tänava poolse osa valgustuse õnnestub siduda selle sõidutee rekonstrueerimisega. Ülejäänud osale tuleb aga otsida raha ilmselt järgmise aasta eelarvest.

Esimene samm

Äsjavalminud kergliiklusteed on metsapargi ulatusliku korrastamise esimene samm. Kohtla-Järve linnavalitsuse OÜ-lt Keskkonnaprojekt tellitud projekt näeb lisaks kergeliiklusteedele 70 hektari suurusesse metsaparki ette ka 3,5 kilomeetri pikkuse terviseraja ehitamist. Samuti on plaanis teha sinna täiemõõduline murukattega jalgpalliväljak, võrkpalliväljakud, skate-park, kelgumägi, suurürituste plats ning mitme muue aktiivse tegevuse alad, välikäimlad ja parklad. Eeldatavasti nõuab kõige projektis planeeritu väljaehitamine veel vähemalt miljonit eurot.

Vitali Borodini sõnul kavatseb linnavalitsus anda metsapargile uue ilme projekti kohaselt, kuid seda tehakse etapi viisi ning lõplik valmimise aeg oleneb linna rahalistest võimalustest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.