Saada vihje
Lüganuse vald tahab rentida muru (0)
Kunstmuruga jalgpallistaadion. MATTI KÄMÄRÄ 

Lüganuse valla tulevane kunstmurukattega staadion võib saada renditud muru, mille eest käiakse aastas välja kopsakas summa, kuid tänu millele hoitakse kokku kulusid hooldusele ja katte uuendamisele.

Kui algul soovis Lüganuse vald staadioni ehitamiseks kasutada varianti, kus jalgpalliliit ehitab staadioni valmis ning vald hakkab selle eest igal aastal tasu maksma, kuni staadioni ehituskulud saavad tasa, siis nüüd kaalutakse võimalust ehitada valmis aluspõhi ja panna peale renditud kate.

Lüganuse vallavanema Andrea Eiche sõnul läheks katte rentimine kuus maksma 3000 eurot. “Ühelt poolt tundub see kulukas, aga samas ei ole meil kulusid hooldusele ega pea me tulevikus muretsema ka katte väljavahetamise pärast,” ütles ta, lisades, et kui staadioni ehitaks valmis jalgpalliliit, tähendaks see igal aastal 136 000 euro suurust väljaminekut. Peale selle maksab katte vahetus 150 000 eurot ning kui see kümne aasta peale ära jagada, tuleb kuluks samuti 15 000 eurot aastas. Ülalpidamiseks tuleks samuti raha arvestada.

“Esialgsete arvutuste järgi on selline renditud variant isegi soodsam,” tõdes Eiche. Samasuguse süsteemiga staadion on näiteks Haapsalus. Ettevõte, kes selle ideega välja tuli, paigaldab praegu oma rendikatet Rootsis.

Kõige suurem miinus selle lahenduse puhul on mitmefunktsioonilisuse kadumine. Kui seni olid staadionile planeeritud ka jooksurajad, siis katte rentija neid paigaldama pole valmis. Sellisel juhul tuleks vallal ehitada jooksurajad hoopis Kiviõli vene kooli staadionile. Vallavanema sõnul polegi see kõige kehvem variant, sest sel juhul oleks kergejõustikustaadionil kate tavalisest murust, mis lubab tegelda ka nende heitealadega, milleks kunstmuru ei sobi.

Kolmapäeval tutvustab Eiche staadionikatte rentimise võimalust volikogule, kes siis otsustab, millise variandiga jätkata. “Igal juhul plaanime me staadioni rajamisega edasi minna, sest eelarves on selleks raha ette nähtud,” ütles ta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.