Saada vihje
Missugune on parim kohvimasin? (0)

Parima kohvimasina leidmine on täiesti ebaõiglane võistlus. See, kas kohvimasin on hea või halb, sõltub sellest, kas inimene on teinud valiku vastavalt oma vajadustele.

Ühe pere poolt asendamatuks hinnatud kohvimasin võib oma võimaluste piiratusega teisele perele raharaisuna tunduda.

Sõprade soovitusi võib muidugi arvesse võtta, ent otsuse tegemisel tasub lähtuda oma kohvitarbimisharjumustest, inimeste arvetest, nõuetest kohvile ja muudest väikestest, ent ajaga oluliseks muutuvatest faktoritest.

Midagi inimesele, kes joob kohvi ühe tassi kaupa

Kapselkohvimasinad on madala hooldusvajadusega, võtavad vähe ruumi ning kerged ja kiired kasutada. Miinuseks on see, et kapslite kasutamine võib muutuda kalliks, igal brändil saab kasutada ainult vastavaid kapsleid ning korraga saab teha vaid ühe tassi jagu kohvi. Viimane puudus võib aga samas olla suureks eeliseks, sest miks teha rohkem kohvi kui sa vajad?

Ühele inimesele sobiks ka presskann. Neid müüakse erinevates suurustes ja kõige väiksemad presskannud ongi mõeldud ühe tassitäie kohvi tegemiseks. Võrreldes kapselkohvimasinaga, on eeliseks suurem varieerimisvõimalus ja tõsiasi, et sobiliku kohvipulbrit on võimalik leida igast poest. Küll tuleb teist tassitäit soovides press vahepeal ära puhastada.

Mida rohkem, seda uhkem

Kes soovib teha korraga suurema portsu kohvi, peab vaatama filterkohvimasinat. Kannu täpse suuruse saab valida vastavalt kasutajate arvule. Ja kuigi filterkohvimasin on kerge kasutada, siis saab sellega teha üksnes musta kohvi. Lisaks on kannu vaja iga kasutuskorra järel (või vähemalt korra päevas) pesta.

Käsitsijuhitava espressomasinaga kohvi tegemiseks kasutatakse eelnevalt jahvatatud kohviube. Kohvipuru surutakse käpa sisse ning sealt survega läbipressitud vesi aitabki saavutada espressole iseloomulikku maitse ja tekstuuri. Selline espressomasin sobib kõige rohkem inimesele, kes naudib kohvi tegemise protsessi ning kes tahavad ennast õige valmistamismeetodiga kurssi viia. Käpa sisse tuleb alati panna õige kogus kohvipuru ning seda suruda sobiva tugevusega. Liiga nõrgalt või liiga tugevalt kokku surutud puru muudab oluliselt espresso maitse ning mitte just paremuse poole.

Kuigi ostuhind on kapselkohvimasinaga võrreldes kallim, on suures plaanis kasutamine odavam. Lisaks on ka valikuvabadus. Masinale ei loe, millist kohvipuru kasutada – vajadusel võib kasvõi iga kord võtta uue rösti või uue päritolumaaga kohvipuru, valmistades nii igakord erineva kohvielamuse. Uuematel ning kallimatel mudelitel on isegi võimalik ka otsustada, kas kasutad kohvipuru või kohvikapslit.

Mugavus võidutseb

Poolautomaatsel espressomasinal on jahvatus juba masinale juurde lisatud, mis tähendab et käpa sisse pandava puru pärast pole vaja muretseda. Kuna aga piimavahustajat juures ei ole, sobib see variant inimestele, kes joob piimaga kohvi harva või üldse mitte. Kes soovib piimajooke, peab vahustaja eraldi juurde soetama.

Täisautomaatne espressomasin teeb kõik ise: jahvatab oad, valmistab espressopõhja ning lisab soovi korral ka kuumutatud piima või piimavahu. Kuna espressomasinas valmib kohv rõhu all, on tulemus kõige sarnasem oskusliku barista poolt valmistatud espressole, kuigi masina täpselt maitse järgi kasutama õppimine võib pisut aega võtta. Täisautomaatse espressomasina miinuseks on selle suurus ja võrdlemisi kõrge hind, ent kohvijookide lai valik võib selle tasa teha.

Nagu näha, siis valik on tõesti lai ja täpselt nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi, et milline kohvimasin siis ikkagi parim on. Kindlasti saab poes riiulite vahel jalutades hea ülevaate, ent suure kohvimasinate valikuga e-poes on mudelite uudistamine veel mugavam ja valiku tegemiseks võib võtta täpselt nii kaua aega, kui vaja on.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.