Saada vihje
Oleg Gross laiendab oma äri Narva (0)
Suurinvestor Oleg Grossi (paremal) võttis uuel helikopteri maandumisplatsil Narvas vastu kohalike tsentristide liider Andrus Tamm.
ILJA SMIRNOV 

Lääne-Viru ärimees Oleg Gross plaanib oma kaubandusimpeeriumi Narva laiendada ning eile päeval maandus talle kuuluv helikopter efektselt piirilinna südames soetatud kaubandushoone katusel.

 

63 omanimelise kaupluse ning neid kauplusi teenindava pagari- ja lihatööstuse omanik Oleg Gross selgitas, et helikopteri maandumises katusele ei ole midagi erilist  − vaja on vaid omaniku nõusolekut, ning nimetatud juhul tema ise ongi omanik.

Katusele maandumisest veidi keerulisem on piirilinna tulek − tarvis on piirivalve luba.

Põhjaranniku küsimusele, miks Grossi äriimpeerium juba varem Narva laienenud ei ole, tunnistas ASi OG Elektra omanik: “Me olime lihtsalt väikesed ja jõudu polnud veel nii palju.”

Praegu töötab Grossi ettevõtetes − mitte ainult kaubanduses, vaid ka liha- ja pagaritööstuses − ligikaudu 1600 inimest. Talle kuulub 63 kauplust üle kogu Eesti ning nende aastane käive on 130 miljonit eurot.

Kolmes tulevases Narva kaupluses saab Grossi arvestuste järgi olema umbes sada töökohta. Kolme kaubanduspinna soetamisse Narvas investeeris Gross kokku ligikaudu 4 miljonit eurot. Tehingud sooritati kolme eri omanikuga 2017. aastal. Ärimehe arvestuste kohaselt tuleb veel ligi kolm miljonit eurot investeerida ostetud hoonete rekonstrueerimisse.

Gross lisas, et tahaks Narvas veel paar krunti ära osta. “Praegu häid variante pole, kuid me otsime.”

Rentnike tõttu kiiresti avada ei saanud

Kõigis kolmes Narva hoones, mille Gross ära ostis, olid või on veel praegugi kehtivad rendilepingud ning seetõttu uusi kauplusi kiiresti avada ei õnnestu.

Grossi sõnul kavatseb ta kõigepealt avada poe praeguseks juba suletud Pähklimäe turu asemel aadressil Pähklimäe 2а. Hoone rekonstrueerimise projekt on praegu kinnitamisel.

“Tahaks selle poe avada võimalikult kiiresti, kuid see sõltub sellest, kui kiiresti me ehitusloa saame. Dokumendid on juba linnavalitsuses. Eestis bürokraatia üha laieneb, nõudmisi on üha rohkem ja rohkem, ent niipea kui meile ehitusluba antakse, hakkab asi kiiresti liikuma,” sõnas Gross.

Samuti Grossi soetatud kaubandushoones aadressil Pähklimäe 6а paikneb praegu Maxima kauplus ning seal lõpeb kehtiv rendileping 2019. aasta septembris.

Kolmas Grossi pood Narvas tuleb otse Narva südalinna − Tallinna mnt 47 asuva kaubandushoone esimesele korrusele, praeguse Narva Centrumi turu (ehitati ja avati 2004. aastal) asemele. Just selle hoone katusele Grossi helikopter eile maanduski.

Grossi sõnul on keskuse endise omanikuga kokkulepe, et too võib jätkata Narva Centrumi esimesel korrusel tööd veel kaks aastat. Seega avatakse uus kauplus seal pärast 2020. aastat.

Narva Centrumi hoone endine kaasomanik, ettevõtja Aleksandr Jefimov kinnitas Põhjarannikule, et turg jätkab vanas hoones tööd veel vähemalt kaks aastat. “Ehkki ma arvan, et kauemgi,” lisas ta.

“Nagu Oleg Gross juba ütles, tekitab bürokraatia probleeme, aga ma arvan, et nimetatud juhul saab probleeme olema veel rohkem. Praegu on tõepoolest keeruline midagi ehitada,” tõdes Jefimov, et müüs Narva Centrumi hoone näol Grossile põrsa kotis.

Eesti kaubad ja vene perenaised

“Meie põhisuund on müüa oma toodangut, värsket liha,” rääkis Oleg Gross Narva tulevaste kaupluste kontseptsioonist. “Meil on oma seakasvatus − 12 000 siga − ning vorsti-, kondiitri- ja pagaritööstus. Kogu meie käibest 15 protsenti annab omatoodang − see on väga hea näitaja ning teist sellist poeketti Eestis ei ole.”

Ärimees kinnitas, et juba olemas olevate toidukaupluste küllus Narvas teda ei heiduta: ta loodab Eesti ja Venemaa suhete paranemisele ning seega ka venemaalastest ostjatele.

“Vaatame, kui kõik hästi läheb, siis paigutame siia võib-olla ka kulinaaria, sest Vene kööki tunneme me väga hästi,” rääkis Gross. “Ka minu vanaema oli venelane. Nii häid perenaisi, nagu on venelased, eestlaste seas ei ole ning nad on ka parimad töötajad. Praegu töötavad meil kulinaarias ainult venelased.”

Saksa odavketi Lidl võimalik tulek Eestisse aga teeb Grossile veidi muret, nagu ka teistele kaubandusettevõtjatele. “Kuid seal on siiski Saksamaal toodetud ja meile võõrad kaubad, meie paneme rõhu Eesti toodangule, millega meie inimesed harjunud on ja mida nad armastavad,” rahustas Gross.

“Me tuleme siia soodsate hindadega, Selveri hindasid me siin pakkuma ei hakka, me hakkame võitlema,” lisas ta otsusekindlalt.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.