Saada vihje
Paberleht 1. augustil – Toila rand kui prügimägi, Sõnajalgade vaidlus riigiga maksab Lüganuse vallale tuhandeid eurosid, mis toimub Ida-Virumaa suurimas laagris, kuhu kogunevad kristlased üle maailma? (0)
Toila rand on ümberkaudsete elanike seas ülimalt populaarne suvituspaik, ent needsamad suvitajad jätavad endast maha tonnide viisi prügi, vaevumata seda sageli jäätmekonteinerisse poetada.
MATTI KÄMÄRÄ 

Tänane Põhjarannik kirjutab, et soojad ilmad ja tasuta ühistransport toovad Toila randa tavalisest rohkem inimesi, kes aga kipuvad seal lagastama, vaatamata prügikastide olemasolule.
***
Samal ajal, kui avalikkus on Aidu tuulepargi rajamisest rääkides keskendunud vendade Sõnajalgade kähmlusele riigi ja kaitseministeeriumiga, ei ole kuigi laialt teada fakt, et ehituse seiskamine maksab Lüganuse vallale kümneid tuhandeid saamata jäänud eurosid.
***
Endine Narva sotsiaaltöötaja Natalja Umarova läks linna vastu kohtusse, sest leiab, et tema vallandamine oli poliitiline kättemaksuakt. Nimelt kandideeris Umarova eelmistel kohalikel valimistel Savisaare nimekirjas, misjärel visati ta välja Keskerakonnast ning lasti töölt lahti.
***
Põhjarannik heidab reportaažliku pilgu ka Aa külas asuvasse kristlikku noortelaagrisse Gideon, mis nõukogude ajal ehitati kosmonaut Bõkovski nimeliseks pioneerilaagriks, mis kuulus kaevanduskontsernile. Nüüd koguneb siia igal suvel sadu noori üle maailma. Põhjarannikust saab teada, millega siin juba 25 aastat tegeletakse.
***
Asutuste ja ettevõtete suvepäevadega jõuab Ida-Virumaale tuhandeid külastajaid. Viimasel nädalalõpul pidasid siin teiste seas oma kokkutulekut Eesti roosiklubi ja Eesti looduskaitse selts. Eriti suure massiga käis sel suvel Ida-Virumaal üks edukamaid Eesti päritolu idufirmasid TransferWise, kes tõi siia töötajaid üle maailma.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.