Saada vihje
PABERLEHT 1. DETSEMBRIL – linnaväljak Kiviõlis, Järve gümnaasiumi edu, kergliiklustee ja tuurad (0)
Kiviõli linnaväljakust peaks saama mitmefunktsiooniline ala, kus saab jalutada, istuda ja aega veeta.
ESKIIS 

Kiviõli mitmefunktsiooniline linnaväljak ootab veel viimaseid sisendeid, et keskväljak saaks just seda nägu, nagu inimesed soovivad. Linnaväljaku puhul pole tegu otseselt linna esindusväljakuga, vaid kaubanduskeskuste ja kooli vahele jääva alaga, kus võiks olla nii turg, mänguväljak, jalutusteed, istepingid kui ka võimalused vaba aja veetmiseks. “Oleme väljakule sisu leidmiseks kaasanud meie lõpuklassi noori ja sealt on tulnud mitmeid ideid. Aga ootaksime häid mõtteid kõigilt, kellel on mõni põnev idee või kes mingi konkreetse asja järele seal puudust on tundnud,” ütles Lüganuse vallavanem Andrea Eiche.

***

Tänavuste riigieksamite tulemuste põhjal oli Ida-Virumaa kõige tugevam eesti õppekeelega kool Kohtla-Järve Järve gümnaasium, vene koolide arvestuses oli aga Narva keeltelütseum juba mitmendat aastat kogu Eesti parim. 149 eesti õppekeelega kooli edetabelis oli Ida-Virumaa parimana 19. kohal Kohtla-Järve Järve gümnaasium, kus kolme eksami koondpunktisummaks kujunes 232,94. Eriti tugevad olid Järve gümnaasiumi lõpetajad matemaatikas, kus keskmiseks punktisummaks tuli 91,4. Järve gümnaasium on eksamitulemuste põhjal püsinud Eesti koolide pingerea esimese veerandsaja seas juba aastaid.
***
Narva territooriumilt piki maanteed Narva-Jõesuuni kulgev kergliiklusteede võrgustik sel aastal valmis ei saa, ehkki see esialgu plaanis oli: lume tuleku tõttu tuli asfaltimine peatada. Aga et inimesed pooleli olevaid teid juba aktiivselt kasutavad, tuleb neilt lund lükkama hakata ikka.
***
Loodushoiu keskuse kalateadlased lasksid Narva jõkke kakssada ühesuvist tuura; kalade vettelaskmisel andis oma osa ka president Kersti Kaljulaid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.