Saada vihje
PABERLEHT 10. JUULIL: Kohtla-Järve suurejoonelise spordiküla projekt tupikus, Ekovir tahab tõsta järsult prügiveohinda, Mägede Hääl ja Marynel Kuut, Illuka kandi koduaiakohvikute päev (0)
Selline peaks eskiisi põhjal nägema välja Keemiku staadion pärast rekonstrueerimist. Kas see aga üldse aset leiab, on seniste ehitushinnapakkumiste põhjal enam kui küsitav. ESKIIS/DOMINEX 

Kohtla-Järve suurejoonelise spordiküla rajamine on jõudnud tupikusse, kuna selle ehitushinnad on osutunud mitu korda suuremaks, kui seda ettevõtmist mitmeid aastaid tagasi planeerides arvestati. Järve linnaosasse kavandatav hiiglaslik spordiküla hõlmab muu hulgas koos ujulaga tervise- ja spordikeskuse rajamist, Keemiku staadioni rekonstrueerimist, kunstkattega jalgpalliväljaku ehitamist, vana spordihoone ja jäähalli rekonstrueerimist ning mitmeid muid objekte. Kohtla-Järve linnavalitsus lootis optimistlikult esimesi objekte ehitama asuda juba 2017. aastal, kuid tegelikkuses pole selleni veel siiani jõudnud. Raha on ligikaudu 11 miljonit eurot, vaja oleks aga hangete põhjal üle 30 miljoni.
***
Kaks aastat tagasi Kohtla-Järve jäätmeveohanke konkurentidest märgatavalt madalama hinnaga võitnud OÜ Ekovir küsib nüüd linnalt luba tõsta teenustasu lausa 82,1 protsenti. Põhjuseks tuuakse ennekõike segaolmejäätmete vastuvõtmise hinna tõus Uikala prügilas rohkem kui kahekordseks ehk siis tõsiasi, et prügilas varem Ekovirile pikalt kehtinud soodustus, mis võimaldas firmal hangetel hämmastavalt soodsaid pakkumisi teha, sai otsa. Teise põhjusena märgitakse kütuse hinna 15protsendilist kallinemist võrreldes lepingu sõlmimise ajaga 2016. aasta aprillis.
***

Valitsuse poolt lubatud riigipalgalised töökohad jõuavad Ida-Virumaale tilkhaaval. Näiteks Maksu- ja tolliametil on Ida-Virumaal  kolm uut töökohta.  Küsimusele, millal viiakse Narva ülejäänud 21 plaanitud töökohta ja millised ametikohad need on, jättis ameti pressiesindaja vastamata.

***

Keskkonnainvesteeringute keskus toetab ühtekuuluvusfondist 46 soojusmajanduse projekti, viis neist vähendavad õhusaastet ja muudavad kütmise efektiivsemaks Ida-Virumaal. Suurim toetus läheb ASile Silpower Sillamäe linna Kesk ja Viru tänava kaugküttetorustike rekonstrueerimiseks; projekti tulemusena väheneb soojuskadu sellel lõigul 64%.

***

Kunagine ajakirjanik Allan Alaküla pakkus Konsu kunstikohvikus eestimaiseid veine. ERIK KALDA 

Illuka kandi koduaiakohvikute päeval sai järgemööda läbi astuda Vasavere sõstrakohvikust, Kõnnu motokohvikust ja dendroaiakohvikust, Konsu kunstikohvikust, Kurtna retrokohvikust ja Illuka pargiaiakohvikust. “Soovisin, et rahvas näeks uusi kohti. Mul on hea meel, et inimesed oma aiad avasid,” rõõmustas Illuka kandi kodukohvikute päeva korraldaja Ene Raudar. Rahval jätkus jaksu õhtuni välja − Illuka mõisas esinenud Eestis elav Hispaania tenor German Gholami võeti vastu tormilise aplausiga ja püsti seistes.

***

Marynel Kuut. ALEKSANDER KELPMAN 

Teist korda Kohtla-Nõmmel toimunud alternatiivkultuurifestival  “Mägede hääl” läks ajalukku. Festivali üks peakorraldajaid Raul Saaremets leiab, et peale muude boonuste aitab see festival võidelda eelarvamustega. Tänases Põhjarannikus Teet Korsteni pikem ülevaade festivalist ja sellel osalenute muljetest ning rosinaks ka intervjuu Marynel Kuudiga, kes Aidu karjääris plaatidelt oma lemmiklugusid mängis.

***
Reede lUngaris Györis toimunud U18 Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel seitsmevõistluses isikliku rekordiga 5135 punkti 11. koha saavutanud 15aastane Jõhvi koolitüdruk Pippi Lotta Enok näitas treener Hanno Kolli hinnangul küpse mitmevõistleja närvi ja tegi suurepärase soorituse vaatamata sellele, et kuu aega tagasi ilmnenud pöiavalu ei lubanud  teha vajalikke kiirustreeninguid.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.