Saada vihje
PABERLEHT 11. OKTOOBRIL – tööõnnetus ja Aidu tuulepark kohtus, Jõhvi liidrid luubi all (0)
Õnnetuspaik: hoone, milles asuvast punkrist vajus inimeste peale sadu tonne põlevkivituhka. Tänu operatiivselt tegutsenud masinistile, kes töölistele väljapääsu kiirelt vabaks tegi, õnnestus nad sealt siiski elusana kätte saada.
EESTI ENERGIA 

2015. aasta jaanuaris Eesti Energia Auvere elektrijaamas aset leidnud ja mitme raskelt kannatanuga lõppenud õnnetuse põhjustamises süüdistatav Dmitri Trohhatšov astus kohtu ette. Kuna mitmed juhtunu asjaolud on senimaani ebaselged, kulub kohtul tunnistajate, kannatanute ja süüdistatava enda ärakuulamiseks palju aega. Juba esimese kohtuistungi päeval teatas kohtualune, et ei ole talle esitatud süüdistusega täiel määral nõus.

***

Rohkem kui pooled Jõhvi volikogu liikmed juhivad oma põhiametis või mõne muu tegevuse kõrvalt ka ettevõtteid. Et tänavu suvel Jõhvis valitsemise ja ühtlasi vallaeelarve kasutamise üle võimu saanud seltskond asus esimese asjana järsult vallajuhtide palkasid tõstma, vaatles Põhjarannik põhjalikumalt, kui tublisti panustavad nii riigi- kui kohalikesse eelarvetesse maksutulu needsamad saadikud ise oma ettevõtete kaudu. Selgus, et nii vallavanem Martin Repinski kui ka paljude volikogude saadikud panustavad ettevõtjatena maksude maksmisesse pehmelt öeldes tagasihoidlikult ja on ka kitsid palgamaksjad.
***
Riigikohus otsustas võtta menetlusse nii osaühingu Aidu Tuulepark kui Lüganuse valla määruskaebuse, mille kohaselt poleks pidanud ringkonnakohus võtma menetlusse maavanema kaebust ehitusloa kohta, kuna selle esitamise tähtaeg oli ületatud.

***
Teisipäeval sai Eesti sügispealinnas Narvas alguse teatrifestival “Kuldne mask Eestis”, mis kestab 17. oktoobrini. Ida-Virumaalt astub festival läbi ka laupäeval, mil Sillamäe kultuurikeskuses näidatakse kogupereetendust “Võlur Oz”.

***

Sel reedel läheb Ida-Virumaal käima täiskasvanute korvpallihooaeg, kui algavad mängud Eesti teises liigas, kus teeb kaasa kolm Ida-Virumaa meeskonda.

Footer reklaam
Test post injection
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.