Saada vihje
PABERLEHT 12. JUULIL: VKG uued kaevandused, Ida-Viru programm “hilineb”, Kohtla-Järve elanikud nõuavad puhast õhku, metallifirmasid painab töökätepuudus, 7 linna muusika võistleb jalgpalli MMiga (0)
Ojamaa kaevanduses jätkub põlevkivi veel kuni 20 aastaks, uut kaevandust VKG lähiaastatel rajama ei hakka. MATTI KÄMÄRÄ 

Keskkonnaamet menetleb VKG Kaevanduste kolme kaevandamisloa taotlust: kavandatavates Puhatu, Oandu ja Seli kaevanduses; kahe viimase puhul on algatatud keskkonnamõju hindamine. “Kindlasti ei kavatse me niipeagi kusagil uusi kaevandusi rajama hakata,” ütles OÜ VKG Kaevandused juhatuse liige Margus Kottise. “Lähema kahekümne aasta jooksul ei liigu meil keegi uutele väljadele; kui Ojamaa kaevanduse varud 15-20 aasta pärast ammenduvad, on mõistlik minna edasi Uus-Kiviõlisse ja seejärel Sondasse.” Kolme kõnealuse loataotluse puhul on tema sõnul tegemist juba ammu esitatud taotlustega, mida nüüd lihtsalt ümber vormistatakse.
***
Ida-Virumaal napib töökäsi tööstuses, ehituses, hariduses, õmbluses ja sotsiaalvaldkonnas. “Selle põhjuseks on enamasti vananenud kvalifikatsioon ning spetsialistide puudujääk, kuna noored spetsialistid eelistavad elada ja töötada suurlinnades,” selgitas töötukassa Jõhvi büroo tööandjate konsultant Ilja Tverdov. Tööstuses on eriti suures hädas metalliettevõtted, kes ei leia piisavalt keevitajaid, leeklõikajaid ning metallitöötluspinkide seadistajaid ja operaatoreid.
***
Haisvast õhust tüdinenud Kohtla-Järve elanikud algatasid veebiportaalis Rahvaalgatus.ee allkirjade kogumise petitsioonile “Laske meil hingata!”, milles kutsutakse võime üles peatama linna õhu saastamist.  Petitsiooni koostanud Olga Kurdovskaja ütles, et säärast kollektiivset pöördumist koostama ajendas teda eelkõige soov kasutada ära kõik olemasolevad võimalused selleks, et juhtida taas kord võimude tähelepanu kohtlajärvelaste probleemidele ja kutsuda ka teisi linnaelanikke üles mitte ükskõikseks jääma. Niipea kui petitsioon kogub 1000 häält, läheb see automaatselt riigikogusse läbivaatamisele.

***

Pikalt veninud valitsuse Ida-Viru programmi start lükkub taas edasi. Viimati sihiks seatud juulikuus, pole võimalik alustada, sest tööstusinvesteeringute taotlemise tingimused on alles minemas ametkondlikule kooskõlastusringile.

***

Arvamusküljel on Anneli Lambi sulest südamlik lugu Ida-Virumaalt minemisest ja siia jäämisest.

***

20 kontserdist koosnev festival 7 linna muusika kestab nädala lõpuni. Vaatamata sellele, et tänavu peab festival  õhtuti konkureerima publiku pärast jalgpalli MMi otsustavate mängudega, ei ole korraldajate hinnangul külastajate arvu pärast põhjust kurta. Eriti menukas oli näiteks Hortus Musicuse kontsert Narva muuseumis.

***

Põhjaranniku suur reportaaž on seekord Narva ja Narva-Jõesuu vahel paiknevast Kudruküla aiandusühistute konglomeraadist, kus suvisel ajal elab ja toimetab üle kümne tuhande inimese.

***

Narva Trans peab neljapäeva õhtul Tallinnas Lillekülas kuue-aastase vaheaja järel eurosarja mängu  Bosnia ühe tugevama jalgpalliklubi Sarajevo Željeznjcariga, kus alustas oma mängijakarjääri ka Bosnia praegune kuulsaim jalgpallur – AS Roma ründaja Edin Džeko. Transi peatreeneri Adjam Kuzjajevi hinnangul on tegu Transi jaoks hirmkõva vastasega, kel nõrku lülisid polegi, kuid sellegipoolest kavatseb Narva meeskond anda kõva ja nutika lahingu ning sihib kodumängus võitu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.