Saada vihje
Paberleht 12. juunil (0)
Jürgen-Marti Assafrei, Eliisa Kruberg ja Eva Lennuk esindavad Narva eesti gümnaasiumi tänavust paremikku.
MATTI KÄMÄRÄ 

* Ida-Virumaal lõpetab tänavu kooli kullakarva medaliga 77 abiturienti. Narva eesti gümnaasium saadab tänavu ellu 23 noort. Neist kolm saavad kuldmedali ja illustreerivad hästi piirilinna ainsa eesti õppekeelega kooli kirjut seltskonda: Eva Lennuk on pärit vene- ja Jürgen-Marti Assafrei eestikeelsest perest ning Eliisa Krubergi kodus räägitakse mõlemat keelt. Noored on õnnelikud, et neil on maailma vallutamisel tagataskus väga heal tasemel eesti, vene ja inglise keel. Lisaks hiilgavad teadmised teistest ainetest.

* Jõhvi Saksa surnuaial töötab teist nädalat üheksa Saksa lennuväelast, et astuda välja igapäevasest rutiinist ja anda oma panus langenud sõduritele. Sõjaväelased loodavad oma töödega valmis saada selleks kolmapäevaks, kui toimub ka mälestusteenistus.

* Kreenholmi tektstiilimaailma arendaja lõi käed KAOS Arhitektidega, kes tegid ka Eesti kaevandusmuuseumi rikastusvabriku renoveerimisprojekti, mis pretendeeris Eesti arhitektide liidu aastapreemiale. Tekstiilimaailm tuleb Varesesaarele ajaloolise ketrus- ja kudumisvabriku puuvillaladude kompleksi.

* Esmaspäeval algasid kodumaise menukomöödia “Klassikokkutulek” kolmanda ja viimase osa “Klassikokkutulek 3: Ristiisad” võtted, mille põhitegevustik leiab sel korral aset peamiselt Ida-Virumaal, kus võtted toimuvad kümne päeva jooksul alates 18. juunist.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.