Saada vihje
Paberleht 12. mail (0)
Jõhvi jalakäijate promenaadi jätkatakse mitmes osas. Sel aastal pikendatakse Pargi tänava sõiduteeni ulatuvat promenaadi kuni Jõhvi kontserdimajani.
MATTI KÄMÄRÄ 

* Eile pühendati Jõhvi linnaõiguste saamise 80. aastapäevale konverents, mis kandis nime “Jõhvi homme”. Kui promenaad saab jätku, valmib pargikeskus ja eesti põhikoolile ehitatakse uus koolimaja, siis areneb linnaõiguste 80. aastapäeva tähistanud Jõhvi linnaruum lähiaastail kõige rohkem mikrorajoonis. Sellest, milline võiks olla linna arhitektuur aastal 2030, kõnelesid Tanel Tuhal ja Ra Luhse. Nende arhitektuuribüroo käekirja kannavad maakonnakeskuses kontserdimaja, Pillerkaari lasteaed, promenaad, kohtumaja ja Kersti Võlu koolituskeskus.

* Kümned vangid pöörduvad igal aastal kohtusse kaebusega, et neid sunnitakse tööle, kuigi selleks väidetavalt õigust pole, ning keeldumise korral ootab kartserikaristus. Seaduse järgi on kinnipeetavad vanglas kohustatud töötama. Enamik vange töötab vanglas majandustöödel: nad koristavad, töötavad köögis, sorteerivad prügi, jagavad ja korjavad pesu jne. Majandustöid teeb Viru vanglas umbes 300 vangi. Kokku on seal umbes 800 süüdimõistetud kinnipeetavat.

* Neljapäevani sai kandideerida Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks. Konkursile laekus kaheksa sooviavaldust. “Kandidaatide arv on üsna keskpärane,” kommenteeris haridus- ja teadusminister Mailis Reps. “Praegu vaadatakse ministeeriumis läbi, kes üldse kvalifitseeruvad, ja tõenäoliselt on neli-viis tõsisemat kandidaati.” Kohtla-Järve riigigümnaasium alustab tööd 2019. aastal. Kuna vahemaa Jõhviga on väga väike, on ministri sõnul oluline, et kaks riigigümnaasiumi omavahel ei konkureeriks, vaid teeksid head koostööd.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.