Saada vihje
Paberleht 14. aprillil (0)
Valgamaa ja Narva noored veetsid kõige emotsionaalsema pooltunni Kohtla-Järve loomade varjupaigas, kus hüljatud koerad olid tänulikud iga silituse eest.
MATTI KÄMÄRÄ 

* Eesti ja vene noorte vaheliste barjääride ületamiseks on aastate jooksul otsitud igasugu erinevaid teid. Nüüd püütakse Ida-Viru ja Lõuna-Eesti noori üksteisele lähendada loomaarmastuse kaudu. Valgamaa noormees Reivo Tennosaar ja Narva neiu Olga Zaitseva nunnutavad üheskoos Kohtla-Järve loomade varjupaigas kodutut kutsat. Nad oleksid nagu vanad sõbrad, aga tutvusid äsja noortekohtumise programmi raames, mis aitab eesti ja vene noortel ühist keelt leida.

* Vaidlused selle üle, kus ja kuipalju metsa raiuda, on viimastel aegadel löönud kired lõõmama mitmel pool Eestis. Nüüd on järg jõudnud Toila valla Voka asulasse.  Metsa naabruses elavad inimesed on mõistetavalt nördinud, kui metsaomanik otsustab selle maha raiuda; omanikul on aga kõigiti õigus oma vara üle otsustada ja kohustust lähikonnas elajaid plaanidest teavitada, veel vähem nende nõusolekut küsida erametsaomanikul ei ole.

* Põhjaranniku nädalalõpu pikk intervjuu on seekord tänavuse Virumaa kirjandusauhinna võitnud Vahur Afanasjeviga. Kirjanik ütleb talle tunnustuse toonud romaani “Serafima ja Bogdan” kohta, et see on raamat nagu Šostakovitši sümfoonia: vaheldumisi mürtsuv, poeetiline, kirglik ja naljakaski lõim Peipsiveere inimeste elust teisest maailmasõjast möödunud sajandi kaheksakümnendateni. Ta lisab, et raamat on paks, et lugeja saaks paljude tegelaste lugude abil nii-öelda elusuuruse kogemuse − justkui oleks ta vähemalt mõnda aega nende hulgas elanud. “Sisult on seda nimetatud etnograafiliseks õudukaks. Õudukas on ehk nõks karmilt öeldud, aga triller, põnevik on see kindlasti.”

* Peipsi järv peidab põnevaid aardeid.  Mullu detsembris tormituulte järel paljastunud laevavraki jäänused Peipsi järve ääres Kuru kandis ajendasid muinsuskaitseametit sel nädalal rääkima ka varasematest vrakileidudest järve põhjaosas. Seda osa Peipsist on nende hinnnangul veel üsna vähe uuritud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.