Saada vihje
PABERLEHT 18. DETSEMBRIL – Valaste trepid, bussipeatused, muusikakooli sünnipäev (0)
Uut ligipääsu Valaste joale on oodatud üle kaheksa aasta − vana vaateplatvorm suleti 2010. aasta aprillis.
MATTI KÄMÄRÄ 

Alatest pühapäevast saavad kõik huvilised Valaste juga kaeda nii treppidelt kui kalda alt ning mööda laudteed kõndides Ontika-poolsete treppideni välja jõuda. Toila vallavalitsuse arendusnõunik Mehis Luus on rahul, et suure ja kaua oodatud turismiobjekti ehitus lõpule jõudis, ent hinnangut sellele veel ei anna: “Kolmapäeval vaatame vastuvõtukomisjoniga kriitilise pilguga üle. Ja ega sellega Valaste veel valmis saa: lähiaastatel tuleb ehitada ülemine kergliiklustee, et inimesed ei peaks maanteel liikuma, vaid pääseksid ka kaldal liikudes ohutult ühest matkaraja otsast teise. Vana ja lagunenud sild kaldal üle joa tuleb korda teha ja ka vana platvormi vundament ära koristada,” loetles ta.
Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi abituriendid Rando Otti ja Art Roland Toluk arendavad tööriista, mis sisaldab kompaktselt kõike reaalainete õppimiseks vajalikku, alates pliiatsist ja sirklist ning lõpetades mõõdulindi ja malliga. Oma leiutisega on nad jõudnud kahe äriideede konkursi finaali.
***
Alutaguse vallajuhid pole päri maanteeameti seisukohaga, et riigi maanteedel asuvaid bussipeatusi  peavad korrastama ja vajaduse korral ka uusi ehitama kohalikud omavalitsused. Maanteeamet viitab ühistranspordiseaduse paragrahvile, mille järgi korraldab ühistranspordi taristu objektide planeerimist, rajamist, korrashoidu ja kasutamist kohalik omavalitsus.
Alutaguse vallavalitsus loeb sellestsamast seadusest välja, et riigimaanteede ja ühistranspordi taristu valdaja on riik ning selle korrashoiu peab tagama valdaja − praegusel juhul maanteeamet kui riigi esindaja.
***
Alles tänavu juunis Lüganuse vallas toimunud võimuvõitluse ajal Isamaaga ühinenud Marja-Liisa Veiser ja Arno Strauch said kohad erakonna riigikogu valimiste kandidaatide nimekirjas. Lüganuse vallavolikogu endine esimees Marja-Liisa Veiser ja ettevõtja Arno Strauch olid suvel nende seas, kes püüdsid koos Keskerakonna saadikutega korraldada võimupööret Lüganuse vallas, kus on võimul Reformierakond ja kaks valimisliitu, kuhu kuulub nii reformierakondlasi kui ka Isamaa liikmeid.
***
Eelmisel reedel tähistas Jõhvi muusikakool oma 65. sünnipäeva vahva kontserdiga kontserdimaja suures saalis − see tähendab, et peaaegu oma kodus, sest aastast 2005, mil Jõhvi kontserdimaja avati, ollakse ühe katuse all. Kõik staažikad omaaegsed kooli pedagoogid, kellega Põhjarannik rääkis, leidsid, et nad on kooli headesse kätesse usaldanud − seda näitas ka reibas ja hästi läbikomponeeritud sünnipäevakontsert.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.