Saada vihje
PABERLEHT 20. DETSEMBRIL – Jõhvi tervisekeskus, linnapea umbusaldushääletus, Jõhvi liitumiskomisjon ja Alutaguse investeeringud (0)
Jõhvi tervisekeskuse projektijuht Jaan Urb märkis, et galerii, mis ühendab pea- ja kõrvalhoonet, lammutatakse ning selle asemele ehitatakse maa peale uus. “Galerii välisilme kindlasti paraneb ja sinna tuleb ka põhisissepääs. Kahe hoone vahel on võimalik ka lapsevankri ja ratastooliga liikuda.”
PEETER LILLEVÄLI 

Jõhvi esmatasandi tervisekeskuses, mis pidi valmima sellel aastal, algasid viimaks ehitustööd. Uue ajakava järgi on keskust oodata tuleva aasta augustiks. Jõhvis rekonstrueeritakse moodsaks esmatasandi tervisekeskuseks kunagise lastehaigla kõrvalhoone Jaama t 34b, mis ehitati 1980. aastatel füsioteraapia tarbeks. Viimati asusid seal haigla köök ja narkomaaniaga seotud projektid: metadooni asendusravi ning noorukite ravi- ja rehabilitatsioonikeskus. Hoonel on uus fassaad ja katus; tervisekeskuse rajamiseks on vaja uuendada selle sisu.
***
Kohtla-Järve opositsiooni katse tagandada ametist keskerakondlasest linnapea Ljudmila Jantšenko kukkus eile ootuspäraselt läbi, ent tähelepanuväärne oli, et  tema vastu hääletasid kaks tema oma keskfraktsiooni liiget: Zaur Abbassov ja Julia Leontjeva. Opositsioon püüdis Jantšenkot maha võtta saamatu tegevuse tõttu kahju sissenõudmisel kriminaalkorras süüdi mõistetud endiselt linnapealt Jevgeni Solovjovilt.
***
Sel nädalal moodustas Jõhvi vallavalitsus komisjoni, mille eesmärk on analüüsida, kas Jõhvi valla liitumine Toilaga oleks mõistlik või mitte. Vallavanem Martin Repinski ütles, et kui eelmisel nädalal käis Jõhvis Toila valla esindus, kellega arutati kaht omavalitsust ühendava kergliiklustee rajamise võimalust, siis on Toila poolt kostnud arvamusi, et ühinemine tuleks ära teha.
***
Alutaguse vallavolikogus on täna esimesel lugemisel tuleva aasta 16 miljoni euro suuruse kogumahuga eelarve, mille tuludest pool tuleb kaevandamistasudest ja pool kulub  haridusele. Suurim investeering läheb tuleval aastal Iisaku lasteaia renoveerimiseks. Hoone ühes tiivas asuvat vallamaja puudutavad tööd ainult fassaadi puhul.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.