Saada vihje
PABERLEHT 22. DETSEMBRIL – Narva kärpis kultuuripealinna eelarvet, Jõhvi teetööd ja jõuluvana, Viru vangla koer (0)
Narva volikogu endine esimees Aleksandr Jefimov, presidendi töövari Anna Agejeva, president Kersti Kaljulaid ja linnapea Tarmo Tammiste Narva raekoja trepil piirilinna kandideerimist Euroopa 2024. aasta kultuuripealinnaks välja kuulutamas.
TÕNU TUNNEL/ARHIIV 

Kärpides kultuuripealinna taotluse koostamise eelarvet kahe kolmandiku võrra, andis Narva volikogu enamus signaali, et ei mõista Narva kultuuripealinnaks kandideerimise tähtsust või et seab selle üldse küsimärgi alla.
***
Kui riigikogus on jõuluvana käinud juba aastaid enne jõule saadikutele soove ja kingitusi jagamas, siis Jõhvi volikogu ette astus ta sel neljapäeval esimest korda. Koos jõuluvanaga oli kaasas ka laste lemmik koeratüdruk Lotte. Kingikotist võttis jõuluvana välja tolmuimeja. Ta tõdes, et soppa on Jõhvi volikogus sel aastal nii palju olnud, et võiks selle tolmuimejaga ära tõmmata. “Natuke piinlik on sõprade ees, kui helistavad kuskilt,” ütles jõuluvana.
***
Jõhvi volikogu koalitsioon andis neljapäeval heakskiidu eelnõule, mis tagab valla teede ja haljasalade hooldamise eest OÜ-le N&V senisest kaks korda suurema summa. Firma omanikeringiga seotud Nikolai Ossipenko küll volikokku praegu ei kuulu, kuid on koalitsioonis oleva valimisliidu Jõhvi − Meie Kodu liider ning omab Jõhvi võimuliidus märkimisväärset sõnaõigust.
***
30. detsembril Jõhvi kontserdimajas toimuval Hennessy aastalõpukontserdil antakse üle järjekordsed kultuurkapitali Ida-Virumaa eksperdigrupi aastapreemiad ja Kultuuripärl. Neljandat korda antakse välja elutööpreemia, mille pälvis armastatud teenekas tantsupedagoog Voldemar Berelkovski. Tänavuse Kultuuripärli laureaat on Julia Savitskaja.
***
Viru vangla koerajuht Jaanika Piir ei saa end pikkade jõulupühade ajal puhkama unustada, sest  tema neljajalgsele kolleegile ja sõbrale Kartagole on üle ühe päeva midagi tegemata liiga palju. Jaanika ja Kartago igapäevatöö on hoida kinnipidamisasutusest eemal keelatud ained. Lõppev aasta läks nii hästi, et nende tiim tunnistati vanglate parimaks. Sealjuures said määravaks head saavutused nii teenistuses kui ka võistlustel.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.