Saada vihje
PABERLEHT 29. NOVEMBRIL – umbusaldusavaldus, president laste pihtide vahel, jalgpallipidu (0)
Opositsiooni arvates peaks linnapea Ljudmila Jantšenko lahkuma ametist, kuna pole suutnud rohkem kui kahe aastaga korraldada endiselt linnapealt Jevgeni Solovjovilt linnale tekitatud kahju sissenõudmist.
PEETER LILLEVÄLI 

Seitse Kohtla-Järve volikogu liiget esitasid eile umbusaldusavalduse linnapea Ljudmila Jantšenkole saamatu tegevuse tõttu kahju sissenõudmisel kriminaalkorras süüdi mõistetud endiselt linnapealt Jevgeni Solovjovilt. Umbusaldusavalduse esitasid viis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas volikogusse valitud saadikut: Eduard Odinets, Jelena Mutonen, Nikolai Kutašov, Jevgeni Saltõkov ja Jelena Netšajeva. Nendega ühinesid Merike Peri Reformierakonnast ja keskfraktsiooni ainsa esindajana Zaur Abassov. Eduard Odinets tõdes, et tõenäosus selle umbusalduse läbiminekuks on imeväike. “Kuid tulime sellega välja, sest ei saa toimuvat niisama vaadata,” sõnas ta ja meenutas, et Keskerakond ei toetanud opositsiooni algatust Solovjovi ametist tagandamiseks ka siis, kui tema suhtes oli esimese astme kohus juba teinud süüdimõistva otsuse. “Eeldada, et neil nüüd ärkab südametunnistus, põhjust eriti ei ole. Küll aga on hea meel, et meiega on üks saadik nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna nimekirjast.”
***
Jõhvi gümnasistid esitasid kohtumisel president Kersti Kaljulaidiga paar küsimust, mis panid publiku kahisema. “Millal pöörab vabariigi valitsus tähelepanu Kohtla-Järve linna probleemidele: kõrgele tööpuudusele, aga eelkõige korruptsioonile?” uuris üks noormees. “See on väga vahva ja õige küsimus ja seda tuleb kogu aeg esitada,” vastas Kersti Kaljulaid. “Volikoguga kohtudes ütlesin, et see elevant tuleb teil endil tirida keset tuba. Küsisin, kas volikogu on omalt poolt kõik selleks teinud, et ettevõtjad üle kogu Eesti julgeksid tulla Kohtla-Järvele.” Sealjuures pidas Kaljulaid silmas just väikeettevõtjaid.
***
Eile toimus Narva lähedal Riigikülas Vabadussõja alguse 100. aastapäevale pühendatud pidulik mälestusüritus, kus kõnega astusid üles president Kersti Kaljulaid ning Narva gümnasist ja noor kaitseliitlane Silver Ilmenski.
***
Saabunud talveilm pani Jõhvis ehitustööd seisma. Jõhvi tänavune suurim tee-ehitusobjekt oli Pargi tänav, mille tööde lõpetamise tähtaeg pidi olema detsembris. Vallavalitsuse majandusnõunik Aivo Tamm ütles, et natuke jäi ajast puudu, et oleks saanud tööd valmis. Praeguse ilmaga ei lubanud ehitusjärelevalve aga hakata asfalteerimistöid tegema. Praegu on Jõhvis välitöödest veel pooleli kahe laste mänguväljaku ja ühe treeningplatsi rajamise hanketöö.
***
Reedel, 31. augustil oli Narvas suur jalgpallipidu. Kodumeeskond Transi mängu oli tulnud vaatama ka Eesti president Kersti Kaljulaid. Pool tuhat fänni elasid narvalastele tuliselt kaasa. Ent klubi juhtide peomeeleolu varjutas samal päeval külma dušina tulnud väga halb uudis. Klubi ühe põhimängija, oma kasvandiku, 26aastase Igor Ovsjannikoviga, kes on tuntud lõvina võitlejana nii kaitses kui ka poolkaitses, meeskond enam arvestada ei saanud. 11. augustil toimunud Transi ja Levadia vahelise liigamängu järel Ovsjannikovilt võetud ja Saksamaale laborisse uurimiseks saadetud dopinguproovi kohta tuli 31. augustil jahmatav vastus: proov osutus positiivseks − sellest leiti kokaiini ja metüülheksaanamiini.  Eesti jalgpalliliidu kodulehele ilmus eile teade, et Igor Ovsjannikovile määratud võistluskeeld, mis hõlmab nii sportlasena, treenerina kui ka ametiisikuna tegutsemist spordis, kestab 30. augustini 2022. Karistus kehtib üle maailma.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.