Saada vihje
PABERLEHT 4. DETSEMBRIL – Vaba Lava, katuseraha, ühistranspordikeskuse uus juht (0)
Vaba Lava Narva avati korraliku programmiga, mis sisaldas muu seas nii tule- kui ka laserietendust. Peale vabariiklike prominentide oli kohal kogu kohalik kultuuri- ja kogukonnaeliit.
ILJA SMIRNOV 

Laupäeval, 1. detsembril avati pidulikult Vaba Lava Narva teatrimaja, mis on juba praeguseks muutnud piirilinna senisest elavamaks ja atraktiivsemaks. Vaba Lava üks isasid Allan Kaldoja ütleb, et eriti uhke oleks Vaba Lava hoones tähistada Narva ELi 2024. aasta kultuuripealinnaks saamist.
***
Kolm võimuerakonda − Keskerakond, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond − on otsustanud lähenevate riigikogu valimiste eel jagada järgmise aasta eelarves kohalikeks kulutusteks mõeldud nii-öelda katuseraha märksa ohtramalt kui varasematel aastatel. Tänu sellele pudeneb ka Ida-Virumaale üle poole miljoni euro. Põhjarannik heidab pilgu, millised on need ettevõtmised, mis katuseraha kaudu suuremat toetust on saamas.
***
Ida-Viru ühistranspordikeskus valis eilsel üldkoosolekul uueks juhatuse esimeheks Narva-Jõesuu linna kommunaalettevõtte ASi KA Vaiko praeguse juhi Heiki Lutsu; senine juhatuse esimees Monika Helmerand taandus juhatuse liikmeks.  Kuu aega tagasi tuli maanteeamet Ida-Viru ühistranspordikeskuse (ÜTK) üldkoosolekul keskuse töös avastatud puudustele viidates välja ettepanekuga ÜTK koosseis välja vahetada ning korraldada konkurss uue juhi ja töötajate leidmiseks. Kuus maakonna omavalitsust keskuse asutajatena vastasid omapoolse ettepanekuga võtta ametisse veel kaks juhatuse liiget, kellest üks oleks maanteeameti esindaja. Läbirääkimiste käigus jõuti kompromissini, mille üldkoosolek eile kinnitas: vajaduse tõttu valida veel üks juhatuse liige muudeti ÜTK põhikirja, misjärel valiti juhatuse liikmeks omavalitsuste esitatud ainsa kandidaadina Heiki Luts. Üksiti sai Lutsust juhatuse esimees palgaga 2000 eurot, juhatuse senine esimees Monika Helmerand jätkab juhatuse liikmena ning töökoormuse vähenemise tõttu langes tema palk 1700 eurole.
***
Toila vallavalitsus vaidlustas terviseameti otsuse, mille tagajärjel jäid Voka elanikud kohapealse arstiabita, ent see ei andnud tulemust. Seetõttu asutakse ümbruskonna perearstidega ise läbi rääkima − lootuses, et keegi avab Vokas vastuvõtu.
***
Viiest riigikogus olevast Ida-Virumaa saadikust andisid esmaspäeva õhtul oma hääle Ukraina toetuseks vaid reformierakondlane Aivar Surva ja keskerakondlane Eevi Paasmäe. Keskerakondlased Mihhail Stalnuhhin ja Dmitri Dmitrijev puudusid istungilt, keskfraktsiooni aseesimees Valeri Korb jättis aga hääletamata.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.