Saada vihje
Paberleht 5. juunil (0)
Iisaku postimajas tegutses algusaastatel ka ühistupank ja nõukogude ajal oli seal hoiukassa, päris tükk aega ka Eesti Telefon.
PEETER LILLEVÄLI/ARHIIV 

* Reedel pani uksed kinni Iisaku postkontor ning 90 aastat postimajana tegutsenud hoone jäi tühjaks; Alutaguse vallavõim näeks seda tulevikus vallamajana, mis aleviku keskuse ilmele palju juurde annaks.

* Vaivara Sinimägede muuseum tähistas laupäeval oma kümnendat sünnipäeva 2. maailmasõja näidislahinguga, mis seekord ei toimunud mitte sõjamuuseumi juures, vaid uue omavalitsuse südames Narva-Jõesuus. Narva-Jõesuu pahaaimamatud puhkajad võisid sumedat pärastlõunat lõhestavate paukude peale ehmuda, aga inimesed, kes tulid näidislahingut vaatama, said seda, mida tahtsid: sireene, pauku, tossu ja autentsetes mundrites sõjamehi. Sinimägede muuseumi juhataja Ivika Maidre usub, et sõjamuuseumi on vaja ka kümne aasta pärast ja inimeste huvi 2. maailmasõja temaatika vastu ei rauge.

* Laupäeval toimus Kiviõli õunapuupargis kooli eestvedamisel “Loomefest”, mille eesmärk oli tuua õunapuupark paremini Lüganuse valla kaardile ning kaasata kogukonnaliikmeid oma kodukohta paremaks looma. Kiviõli 1. keskkool korraldab igal aastal oma terve kooliaasta kestva projektiõppe lõpuks ühe suurema ürituse. Kui varem on õunapuupargis peetud kohvikute päeva ja lastud fantaasial lennata unistuste päeval, siis sellel korral korraldati loomingulised töötoad.

* 1.-3. juunini toimusid Jõhvi esimese akordionifestivali kontserdid ja meistriklassid, mille esmane eesmärk oli populariseerida selle vahva pilli rikkalikku kõla ja õppimise võimalusi. Festivali käigus jõudis akordionikõla Ida-Viru maakonnale sümboolselt ka maa alla.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.