Saada vihje
Paberleht 7. juunil (0)
Valdavalt mustadel mägedel on mõnes kohas siiski pisut rohekat jumet.
PEETER LILLEVÄLI 

* Kohtla-Järve poolkoksimägede sulgemisel lõpetati hüdrokülvid juba 2014. aasta hilissügisel, kolm ja pool aastat hiljem on mäed aga endiselt mustad ja tolmavad ning rohelust ei paista kusagilt. Sellel alal, mis sulgemisest puutumata jäi, annavad varem mitme aastakümne jooksul istutatud puud koos nende all oleva taimestikuga siiski pisut looduslikku jumet.

* Jõhvi kesklinnas asuv Jewe kaubanduskeskus kavandab järgmisel aastal ümberehitustöid, mille tulemusel peaks eelkõige suurenema Selveri kauplus. Plaani kohaselt ehitatakse kinni praegune Jewe keskuse linnadevaheliste liinibusside peatumiskoht, mis asub keskuse vasakpoolses tiivas, ning praeguse bussijaama asemel hakkavad olema kaubanduspinnad. Uute bussiooteplatvormide ehitus on kavandatud Jewe parkla põhjapoolsesse serva, kus praegu peatuvad maakonnaliinide bussid.

* Ida-Viru suurima põllumajandusettevõtja Mihkel Oldi plaan hakata Narva struugade luhtasid veiste abil hooldama saab peatselt teoks: kõik vajalik on olemas, jaanipäevaks jõuavad Saksamaalt pärale ka peategelased − 120 limusiini tõugu veist.

* Reedel avab uksed Kiviõli seikluskeskuse elamuspark, mille unikaalsed atraktsioonid pakuvad koostegemisrõõmu tervele perele.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.