Saada vihje
PABERLEHT 8. NOVEMBRIL – Püssi tuhamägi väetiseks, pinged Viru vanglas, Iisaku kiriku uus vitraaž (0)
Püssi tuhamäkke on ladestatud samasugune põlevkivituhk, mida põllumehed Narvast oma mulla pH-taseme tasakaalustamiseks veavad. Nüüd tahaksid kohalikud põllumehed uurida, kas tuhamäe tuhk on ohutu, ning kasutada seda kohalike põldude lubjaga väetamiseks.
SILVER KÄMÄRÄ 

Kohalikud põllumehed tahavad alustada uuringuid, kas Püssi tuhamäe koostis aitaks kaasa mulla parandamisele. Juhul kui uuringud seda kinnitavad, võivad põllumehed väetamiseks vajaliku lubja saada kohapealt. Praegu tuleb lubi põldudele peamiselt Narva elektrijaamast ning ehkki struktuur on sellel teine, on tegemist samasuguse tuhaga, nagu on Püssi tuhamäes.
***
Mihklipäeval tähistati Iisaku kirikus suure remondi lõppu ja EELK peapiiskop Urmas Viilma pühitses kiriku uued vitraažaknad. Praegu juba pensionieas olev kirikuõpetaja Avo Kiir, kes teenib ka Illuka ja Tudulinna kogudust, leiab, et iga põlvkond peaks pühakoda kaunimaks muutma. Viimane suur töö kiriku juures oli fassaad. Tänavu suvel saadi seegi PRIA projektiraha ja omavalitsuse toel korda.
***
Viru vanglas on taas tõusnud pinged, sest osa vange keeldub vanglatoidust, kuna seda jagab neile vastuvõetamatu isik. Rahulolematus on ka filateeliahuviliste kinnipeetavate seas, sest vangla on ootamatult keelanud neil selle harrastusega tegelda. Toidust keeldumine sai alguse 2. novembril ning alates sellest on toidust keeldujate arv iga päev varieerunud. Vangla pakutavat toitu pole päevade lõikes vastu võtnud 22-33 vangi, kes Põhjarannikule teadaolevalt elavad vangla kõige rangemate turvareeglitega osakonnas, millel seetõttu mitteametlik nimi Supermax. Toidust keeldujatel on võimalik osta endale süüa vangla kauplusest, seega nad ilma söögita ei jää. Eelmisel nädalal aga nörritas vangla neid kinnipeetavaid, kes harrastavad markide kogumist − neid on vanglas väidetavalt tosina jagu.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.