Saada vihje
Paberleht 9. augustil: vallavanem vihastas Iisaku inimesed välja, hais kohtumajas jäigi saladuseks, põllud kuival, põllumees vesistab (0)
Tauno Võhmar on algusest peale pidanud Iisakus gümnaasiumihariduse andmise säilitamist valeks. Nüüd on tõusnud sellelt pinnalt avalik konflikt volikoguga.
MATTI KÄMÄRÄ 

Tänase Põhjaranniku esileheküljelt saab lugeda sellest, miks ja kuidas Alutaguse vallavanem Tauno Võhmar Iisaku inimesed välja vihastas ja sellestki, mispärast võib kogu see lugu Võhmarile umbusaldusega lõppeda.
***
Pikem lugu on sellestki, kuidas rohkem kui aasta tagasi Viru maakohtu Jõhvi kohtumajas alanud jaht salapärasele saasteallikale on lõppenud ning selle jälile ei õnnestunudki jõuda. Kõik viimased analüüsid on näidanud, et õhk on puhas, ehkki paaris kabinetis tuvastati radioaktiivse gaasi radooni kõrgendatud tase.
***
Narva muinsuskaitsja Jüri Tõnisson kirjutab arvamusleheküljel nõukogudeaegse Eesti kinnipidamisasutustes hukkunute mälestuse jäädvustamisest. “Eriti paradoksaalne on see,kohalikud omavalitsused ei saa oma halduspiirkonna laagrikalmistuid korrastada, mälestustahvleid hukkunute nimedega välja panna jne ning järelikult muinsuskaitseamet rajatisi ajaloomälestistena arvele võtta, sest puuduvad nimekirjad kinnipidamisasutuste kaupa, kus oleksid vähemalt hukkunute sünni- ja surma-aastad märgitud, ” tõdeb ta.
***
Külli Kriis on käinud külas Ida-Virumaa suurematel köögi- ja teraviljakasvatajatel ning toob oma pikemas reportaažis lugejateni selle tõe, mis hind on enamust rõõmustanud ülisoojal ja vihmatul suvel põllumeeste jaoks ning kuidas nad plaanivad hakkama saada.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.