Saada vihje
PABERLEHT 9. OKTOOBRIL – Narva maketil pole kodu, pargikeskus saab uue ehitusloa (0)
Narva makett. 

Narva ajaloolise raekoja ja selle lähiümbruse rekonstrueerimise algus venib järgmisesse aastasse. Senimaani on ebaselge ka Vana-Narva papist maketi edasine saatus: Fjodor Šantsõni loodud unikaalset ja õrna maketti pole raekoja suurest aktusesaalist endiselt kusagile ümber kolida.

Pakkumiskonkursi Vana-Narva maketi pikaajaliseks eksponeerimiseks sobiva ruumi leidmiseks kuulutas Narva linnamajandusamet välja möödunud aasta augustis. Uuenevas raekojas maketile kohta enam ei leidu.

Ehkki maketi eksponeerimiseks enam-vähem sobivaid ruume konkursil ka pakuti, ei ole linnavõimud mingit positiivset otsust vastu võtnud. Teiste hulgas öeldi ära ka Fama kaubanduskeskusele, kes klientide meelelahutamiseks ja harimiseks maketti avasüli enda juurde ootas.

***
Jõhvi vallavalitsus kavatseb oktoobri jooksul väljastada uue ehitusloa rajatava pargikeskuse esimesele etapile, mille ehitus käib juba maikuust saati ning mille puhul on ametnikel tekkinud kahtlused, et praegu ei ehitata sugugi sellist hoonet, nagu kehtivas ehitusloa taotluses esitatud projekt ette nägi.

Vallavalitsus on lahendamas tekkinud arusaamatust sel moel, et annab muudetud projektile uue ehitusloa välja ilmselt enne, kui jõuab läbi käimasolev menetlus seoses võimalike rikkumistega ehitusplatsil, kus on põhjust kahtlustada, et ehitustegevus ületab varem välja antud ja praegu kehtiva ehitusloa piire.

***
Eelmisel nädalal Ida-Virumaad külastanud sotsiaaldemokraadist siseminister Andres Anvelt lubab Põhjarannikule antud intervjuus maakonda tulevate riiklike investeeringute jätkumist ning tunnistab, et mitmetel erakondadel polnud aastaid piirkonna vastu erilist huvi.

Test post injection
Footer reklaam

***
Keskerakonna Narva piirkonna erakorraline koosolek valis esmaspäeval uue juhatuse. Tegemist oli teise koosolekuga, sest eelmine luhtus kvoorumi puudumise tõttu. Juhatust jääb juhtima Yana Toom.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.