Saada vihje
PABERLEHT 6. NOVEMBRIL- Kallas erakonnajuhiks, elamuarendusest Narvas, EKRE valimisnimekiri (0)
Eesti 200 esimeheks valitud Kristina Kallas on sotside liidri Jevgeni Ossinovski kõrval juba teine Ida-Virumaa juurtega parteijuht Eestis. 
SCANPIX 

Kiviõlist pärit Tartu ülikooli Narva kolledži direktor Kristina Kallas valiti ülekaaluka toetusega laupäeval asutatud erakonna Eesti 200 esimeheks. “Ma ikka siiamaani ei tea, kes mind ära rääkis, et ma olen nüüd siis selles positsioonis,” sõnas ta vahetult pärast valimistulemuste selgumist laupäeva õhtul. “Nüüd on meil kõigil vaja teha kõva tööd!” Kallas märkis enne oma kõnes, et teda ajendas poliitikasse tulema see, et protsesse jälgiva ja analüüsiva inimesena näeb ta, et Eesti vajab muutusi.
***
Narva kinnisvaraturu nõrkus on sundinud suurfirmat lükkama veelgi kaugemasse tulevikku kahe ammu lubatud korterelamu ehitust kesklinna. Nende asemel − kompensatsiooniks täitmata lubaduste eest − rajatakse lastele mänguväljak. Alles 2025. aasta lõpuks plaanib Nordecon investeerida vähemalt 50 000 eurot tulevaste korterelamute projekteerimisse. 2026. aasta lõpuks on kontsern kohustatud investeerima 2 miljonit eurot neist esimese ehitusse, aasta hiljem aga ligi 2,8 miljonit teise rajamisse.
***
Kaitseliit, mille asutamisest möödub 11. novembril 100 aastat, tähistab sünnipäeva näituse avamisega Iisaku muuseumis ning piduliku rivistusega Jõhvis kindral Tõnissoni ausamba juures, mis sai tähtpäevaks uue valgustuse.
***
Novembris astub Eesti riiklik sümfooniaorkester välja oma tavapärasest keskkonnast ning annab nädala jooksul eri koosseisudega 100 kontserti üle Eesti. Eesti Vabariigi juubeliaasta lõppu planeeritud kontserdireisil esinetakse taas saalides, kuhu ERSO ei ole juba pikka aega jõudnud, ning külastatakse ka orkestri jaoks täiesti uusi kontserdipaiku. Ida-Virumaal jõutakse esineda 18. novembril koguni üheksas paigas.
***
Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna esinumbriks eelseisvatel riigikogu valimistel Ida-Virumaa valimisringkonnas saab Kersti Kracht. Kracht on pikaaaegne Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni president. 2017. aasta suvel EKREsse astunud Kracht osales ka aasta tagasi toimunud kohalikel valimistel. Ta kogus 947 häält ja valiti Tallinna linnavolikogu liikmeks. Kracht edestas häälte arvuga napilt Isamaa tuntud poliitikut Tallinnas Viktoria Ladõnskajat. EKRE on nimetanud Kersti Krachti võimalikuks rahandus- või majandusministri kandidaadiks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.