Saada vihje
Pargikeskuse ehituse lahtikülmutamine on volikogu käes (0)
Tulevase pargikeskuse ehitusplatsil on esialgu ümber tõstetud vaid veetorud, kuid sellegi töö eest on veel tasumata. Tulevase pargikeskuse ehitusplatsil on esialgu ümber tõstetud vaid veetorud, kuid sellegi töö eest on veel tasumata. 

Kas pärast ärimees Allan Männi vahistamist eelmisel nädalal külmutatud Jõhvi pargikeskuse rajamine jätkub, sõltub suuresti sellest, kas ja kui üksmeelselt võtab vallavolikogu järgmisel teisipäeval toimuval istungil vastu toetusavalduse, mis kinnitaks, et seda keskust on Jõhvile vaja. 

Pargikeskust rajavas osaühingus Jõhvi Pargi Arendus enamosalust omava EKE KV esindajad Rein Tiik ja Karl Ader andsid sel esmaspäeval Jõhvi vallajuhtidega toimunud kohtumisel selgelt mõista, et soovivad lisakinnitust, et see objekt on vallale vajalik ja kohalik võim ei hakka nendele kaikaid kodaratesse loopima.

Arendaja tahab ülekaalukat toetust

EKE KV emafirma EKE Invest juhataja Rein Tiik ütles Põhjarannikule, et otsus, kas pargikeskuse rajamisega minnakse edasi või mitte, tehakse pärast 30. juuni volikogu istungit. “Ootame volikogult kinnitust, et see objekt on vallale vajalik,” ütles ta, lisades, et ootab volikogult laiemat, aga mitte vaid koalitsiooni ühe- või kahehäälse ülekaaluga toetust. “Millisel kujul  volikogu oma seisukohta kirjalikul kujul avaldab, ei ole enam meie pädevus.”

Volikogu esimees Niina Neglason ütles kohtumise järel, et investorid ootavad Jõhvilt kodurahu ja stabiilsust. Kuna volikogu on pargikeskusele juba ühe korra oma heakskiidu andnud, siis uut otsust Neglasoni sõnul teha ei saa. “Küll aga võime päevakorra väliselt võtta 30. juunil vastu hea tahte avalduse. Ma loodan väga, et selle poolt on kõik volikogu liikmed. See objekt on Jõhvi jaoks väga oluline, see toob kaasa ligi 500 töökohta,” sõnas ta.

Praegu Jõhvi volikogus opositsioonis olev endine vallavanem Tauno Võhmar kinnitas, et ta on pargikeskuse rajamise poolt olnud idee tekkimisest peale. “Volikogus pole keegi keskuse vastu. Kuid vastuvõetav pole olnud vaid see stiil ja susserdamine, mis selle keskusega on vahepeal kaasas käinud,” ütles ta.

Samas ei osanud ta eile öelda, kas volikogu poolt veel lisatoetusavalduse vastuvõtmine on mõistlik või mitte. “Ma pooldan seda, et kui arendajatel on mingil põhjusel ebakindlustunne, siis võib võtta telefonikõne ja rääkida mured selgeks. Usun, et sellest on rohkem kasu kui mingitest avaldustest.”

Jõhvi pargikeskuse juhatuse liige Karl Ader külmutas eelmisel neljapäeval pargikeskuse ehitamise ja rahastamise, sest kaitsepolitsei pidas teise juhatuse liikme ja ühe omanikest Allan Männi korruptsioonikuriteo kahtlusega kinni ning kohus andis loa ta eeluurimise ajaks kuni pooleks aastaks vahi alla võtta.

Kuna põhikirja järgi peavad osaühingut esindama mõlemad juhatuse liikmed, siis poleks Männi vahi all oleku ajal võimalik teha ka ettevõtte juhtimist puudutavaid otsuseid. Esmaspäeval ütles Ader, et kujunenud olukorras oleks lahenduseks, kui Mänd lahkub ise või taandatakse juhatuse liikme kohalt.

Segast olukorda keskuse rajamisega ilmestab muu hulgas ka see, et ehitusplatsil veetorude ümbertõstmise töid teinud firma Gabariit esitas eelmisel reedel advokaadibüroo kaudu Jõhvi Pargi Arendusele ametliku võlanõude, kuna tehtud tööde eest on jäetud tasumata üle 50 000 euro.

Suured hokikepid

Karl Aderi sõnul on enamiku tulevase keskuse kaubanduspindade üürnikega lepingud sõlmitud ja nende seas on palju tuntud kaubamärke, nagu Maksimarket, H&M, Rademar, Sportland, Expert ja teised. Samuti on keskusesse kavandatud suur lasteala, kino ja My Fitnessi treeningsaalid. Lisaks rajatakse ligemale 60 000 ruutmeetri suurusesse hoonesse jäähall, veekeskus ja hotell.

Aderi sõnul on ka üürnikud praeguses olukorras äraootaval seisukohal. “Nad tahavad selgust, kas keskusega saab edasi tegelda või mitte,” sõnas ta.

Keskuse fassaadi arhitektuurilahenduse kohta kinnitas Ader, et see on plaanis teha konkursi võitnud büroo Luhse ja Tuhal projekti järgi.  “Nemad jäävad sellele hoonele ka autorikaitset teostama,” sõnas ta ja lisas, et arhitektid on projekteerinud keskusele väga huvitavad sissepääsud. “Näiteks Puru tee poolsele osale, kust pääseb jäähalli, tulevad väga edevad suured jäähokikepid. Sinna peaks tulema nii suur hokikepp, mis võiks pääseda ka Guinnessi rekordite raamatusse.”

Jõhvi kaubandus- ja vabaajakeskuse eeldatav maksumus oli 36 miljonit eurot. Maikuus keskust rajavas osaühingus Jõhvi Pargi Arendus  põhiosaluse omandanud EKE KV-le kuulub 55 protsenti. Allan Männi ja Hariton Drajevi firma Fogoza osalus on 40 protsenti ja Jõhvi vallal 5 protsenti.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.