Saada vihje
Raudne German oli Tartu linnamaratonil parim idavirulane (0)
German Terehhov jooksis kaks nädalat pärast 24 tunni jooksu korraliku ajaga läbi ka klassikalise maratoni. MATTI KÄMÄRÄ 

46aastane kohtlajärvelane German Terehhov, kes alles kaks nädalat tagasi jooksis Sillamäe Ultra 24 tunniga ligemale 200 km, oli sel laupäeval stardis juba Tartu linnamaratoni täispikal 42,2 km distantsil ja osutus seal parimaks idavirulaseks.

Vaatamata hiljutisele ränkraskele ultrajooksule alustas Terehhov Tartu linnamaratoni hoogsalt ja püsis poole maa ehk 21,1 km läbimise järel  vaheajaga 1:29.26 kõrgel 26. kohal hoides kilomeetri tempot 4.15 ringis. Kaotust maratoni võitnud Raivo Allale oli sel hetkel alla 15 minuti.

Distantsi teisel poolel hakkasid aga Ida-Viru raudmehe jõuvarud siiski raugema. Eriti raskeks kujunesid talle viimased 10-12 km, kus kilomeetri tempo kukkus 5.20 peale.

Kuid Eesti jooksulegendi Hubert Pärnakivi põhimõtte (kui alustad jooksmist, jookse lõpuni!) järgijana tuli Terehhov ka seekord finišisse. Aeg 3:16.39 andis talle üldarvestuses 69. koha. Vanuseklassis M45 oli see üheksas tulemus. Ühtlasi oli Terehhov seekordsel  Tartu linnamaratonil parim idavirulane.

Esimese saja hulka (99. kohale) jooksis end ajaga 3:24.57 ka Sergei Borissov,  keda tuntakse ka õigeusu kirikuõpetajana isa Dionissi nimega. Vanuseklassis M50 oli see kuues tulemus. Ühtlasi on portaali Marathon100 andmetel tegu 54aastase Borissovi  isikliku rekordiga. Senine, viis aastat tagasi samuti Tartus joostud aeg, paranes nüüd täpselt kahe minuti võrra.

Väga hea ajaga läbisid idavirulastest maratoni ka Dmitri Aleksejev (aeg 3:26.51, 105.koht, M50 7.koht) ja Ringo Krilovs (3:31.13, 138. koht).

Test post injection
Footer reklaam

Maratoni jooksid läbi ka ultratriatleet Rait Ratasepa toetuseks  kollektiivset 20 päevast täispikka triatloni tegevad Moller Auto Viru tiimi liikmed  Ardo Virkebau ja Priit Kaasik, kes täitsid kahekesi 10 protsenti 12liikmelise võistkonna 20 päeva jooksunormist. Mõlemalt tuli seejuures ka korralik aeg:  Virkebau aeg oli 3:43.10 ja Kaasikul, kes  jooksis nelja aastase pausi järel elu teise maratoni – 4:05.14. “Mõnus on joosta,kui ei pea maksimaalselt pingutama,” võttis Virkebau oma jooksu kokku.

Ida-Virumaale tuli ka üks vanuseklassi esikoht – 73aastasel Ülo Tuuril kulus järjekordse maratoni oma kollektsiooni lisamiseks 32 sekundit rohkem kui viis tundi.  Vanuseklassis M70 edestas oma ainsat konkurenti Rein Trausi ligemale 24 minutiga ja pälvis esikoha.

10 km distantsil tegi taas silmapaistva jooksu jõhvilanna  Hillevi Velba, kes sai ajaga 39.58 neljanda koha ja oli vanuseklassis N40 parim. Üldarvestuses jäi poodiumikohast puudu pisut üle minuti. Velba märkis Facebookis, et see oli üle ootuste hea tulemus pärast põetud haigust.

Samal distantsil näitas 50aastane sillamäelane Vjatšeslav Košelev, et on jätkuvalt väga heas vormis. Üldarvestus pälvis ta ajaga 34.17 üheksanda koha, mis andis vanuseklassis M50 kindla esikoha. Lõpusirgel suutsid vanameistrid napilt edestada teravama jalaga Eesti murdmaasuusatamise koondisesse kuuluv Andreas Veerpalu ja laskesuusatamise koondise veteran Kauri Kõiv.

Poolmaratonis oli Ida-Viru juurtega jooksjatest parim praegu Tartu Ülikooli Akadeemilist spordiklubi esindav Deniss Šalkauskas, kes kuulub Eesti noorte paremikku keskmaadistantsidel. Tema debüüt poolmaratonis tõi aja 1:18.14, mis andis üldarvestus korralikku 12. koha. Ida-Virumaa  esindanud jooksjatest oli kõige kiirem 48. koha saanud  Anatoli Suvorov (aeg 1.28.46).

 

 

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.