Saada vihje
Reena Koll püstitas uue Eesti rekordi, Luna-Aleksandra Lagoda U20 tipptulemuse (0)
Reena Koll on Eesti naiste teivashüpperekordit sel suvel parandanud juba kaks korda. MARKO MUMM/EESTI KERGEJÕUSTIKULIIT 

Reena Koll püstitas Tartus Eesti uue teivashüpperekordi, ületades kõrguse 4,36, mis on ühe sentimeetri võrra parem tema poolt tänavu juunis Lätis Balti matšil püstitatud rekordist.

Tema treenerist isa Hanno Koll rääkis hiljuti Põhjarannikule, et pärast kaht ebaõnneaastat on Reena Koll saavutanud sel hooajal stabiilsuse ning selle pealt on ta füüsiliste ja tehniliste võimete poolest suuteline ületama ka kõrgusi 4,45-4,50. Kuid selleks on vaja ka soodsaid tingimusi: teivashüppeks sobivate tuultega ilma ja head konkurentsi.

Augustis Berliinis toimuvatele Euroopa täiskasvanute meistrivõistlustele pääsemise norm on 4,45. Üks viimaseid võimalusi selle alistamiseks on Jõhvi kergejõustikuklubi Visa esindaval Reena Kollil sel pühapäeval Tallinnas Kadrioru staadionil toimuvatel Eesti meistrivõistlustel. Samas pole välistatud, et Kollil võib tekkida võimalus pääseda elu esimesele täiskasvanute rahvusvahelisele tiitlivõistlusele ka normi täitmata.

13aastane Luna-Aleksandra Lagoda liigutas kolmapäeval Tartus aga taas mitmeid piire. 2000 meetrit jooksis ta ajaga 6.31,99, mis on läbi aegade nii U16, U18 kui ka U20 Eesti tipptulemus. Näiteks ligemale 27 aastat Tatjana Samsonova nimel püsinud U16 Eesti tipptulemust parandas ta rohkem kui 14 sekundiga.

Eesti naiste kõigi aegade edetabelis annab Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja, kohtlajärvelanna Lagoda aeg 8. koha. Sel hooajal on Lagodast paremat aega näidanud vaid kaks naist: Liina Tšernov ja Kelly Nevolihhin. Taseme poolest võiks Lagoda sekkuda mitmel alal medaliheitlusesse ka sel nädalavahetusel toimuvatel Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel, ent võistluse juhend ei luba nii noorel sportlasel starti asuda.

Tartus Keveki jooksusarjas toimunud võistlusel võitis Luna-Aleksandra 12aastane vend Timur-Daniel ajaga 7.04,89 ülekaalukalt poiste 2000 meetri jooksu.

Test post injection
Footer reklaam

 

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.