Saada vihje
Sillamäe kutsekooli laiendatakse (0)
Sillamäe kutsekoolis käivad aktiivsed ehitustööd. 

Alates esmaspäevast tegutsevad Sillamäe kutsekoolis taas ehitajad: alanud on kooli ajaloos seni mastaapseim rekonstrueerimine, mille käigus on kavas laiendada õppekorpust ja teha korda kooli territoorium. Investeeringute maht ulatub 5 miljoni euroni ning kogu raha on saadud Euroopa Liidu tõukefondidest. 

6. mail allkirjastasid Sillamäe kutsekooli direktor Inna Nazarova ja ehitusfirma Fund Ehitus tegevdirektor Eiki Rump kutsekooli rekonstrueerimise lepingu.

Haridus- ja teadusministeeriumi väljakuulutatud konkursist Sillamäe kutsekooli renoveerimiseks ja õppekorpuse laiendamiseks võttis osa kaheksa firmat, kelle seast tunnistati võitjaks Tallinna firma Fund Ehitus. Kuna mõned osa võtnud firmad vaidlustasid konkursi tulemused, lükkus ehituse algus kuu-poolteise võrra edasi. Käesoleva nädala alguses aga läks koolis lahti aktiivne ehitustöö. Projekti autor on firma Amhold arhitekt Veiko Valge.

Inna Nazarova on rahul, et töid teeb just Fund Ehitus, kuna neil on selle firmaga juba olemas positiivse koostöö kogemus: mõned aastad tagasi rekonstrueeris Fund Ehitus kutsekooli töökojad. “Nad tegid oma tööd täpselt ja korralikult,” selgitas Nazarova. “Loodan, et ka seekord ei valmista nad meile pettumust. Juba esimestest päevadest on näha, et nad töötavad ladusalt ja kiiresti,” lisas ta.

Tegevuskava valmis aasta tagasi

Sillamäe kutsekool ootas rekonstrueerimise viimast etappi juba ammu, seepärast koostati möödunud aasta kevadel konkreetne tegevusplaan, kuidas ehitustööde ajal õppeprotsessi korraldada.

“Mõtlesime läbi, kus ja kuidas hakkab toimuma rühmade õppetöö,” selgitas Nazarova.

“Ajutised raskused meid ei hirmuta, seda enam, et meil on juba olemas samalaadne kogemus: kooli töökojad remonditi samuti õppetöö käigus. Õpilasi segama ehitajad ei hakka, kuna õppekorpus tehakse remonditööde ajaks täielikult tühjaks. Algul kavatsesime kasutada linnas olemas olevaid vabu ruume, kuid sel juhul olnuks keeruline korraldada õpilaste toitlustamist, seepärast otsustasime kasutada vaid sisemisi reserve. Tundide läbiviimiseks hakkame kasutama ühiselamu vabu ruume ja töökodasid, õppeaasta lõpus aga püüame korraldada õpilastele palju praktikat, et õpilasi oleks hoones võimalikult vähe. Järgmise õppeaasta esimesel poolel hakkavad vanemate kursuste õpilased samuti rohkem praktikat tegema,” rääkis direktor.

Muutuste üle rõõmsad

Kapitaalremondi käigus vahetatakse välja kommunikatsioonid ning tehakse seinte ja vahelagede sise- ja välisviimistlus, uuendatakse raamatukogu, aulat ja spordisaali ning ehitatakse kutsekooli teenindamiseks vajalikud teed ja ligipääsud. Korda tehakse ka kooli siseõu ning paigaldatakse selle kohale klaaskatus, tänu millele on seal tulevikus meeldiv aega viita igal aastaajal. Samuti heakorrastatakse kooli territoorium.

Ehkki nii õpilasi kui õpetajaid ootavad kooli renoveerimise ajal ees mõningad ebamugavused, on nad nendeks valmis ning muutuste üle rõõmsad.

“Tänapäevaste tingimuste loomine on väga oluline nii õppekvaliteedi kui ka õppeasutuse maine seisukohast,” rõhutas Inna Nazarova. “Viimasel ajal on meil aset leidnud märkimisväärsed muutused: rekonstrueeritud on töökojad, söökla ja köök ning alates möödunud õppeaastast elavad õpilased uuenenud ühiselamus. Pärast õppekorpuse renoveerimist saab kutsekool täiesti uue ilme ning ma olen kindel, et neid, kes meie koolis elukutset omandada soovivad, lisandub veelgi.”

Lepingu kohaselt peavad kõik ehitustööd valmis saama käesoleva aasta 31. detsembriks. Tänavu õppis Sillamäe kutsekoolis 800 inimest, uuel aastal on kavas vastu võtta 300 inimest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.