Saada vihje
Sillamäe plaanib tänavu lõpetada rannapromenaadi projekteerimise (0)
Tulevase rannapropenaadi eskiisi fragment.
ESKIIS 

Sillamäe linnavalitsus plaanib tänavu lõpetada 3,3 miljonit eurot maksva rannapromenaadi projekteerimistööd ning ehitustöid plaanitakse alustada järgmisel aastal.

“Sel aastal on plaanis projekteerida lõpuni ja ilmselt tänavu veel ehitamiseni ei jõua, ehitama plaanime hakata järgmisel aastal,” ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg BNSile.

Riigihange ehitusprojekti koostamiseks ja ehitamiseks on plaanis välja kuulutada 1. mail. Projekti rajamisega seotud tööde algus on planeeritud 1. märtsile aastal 2019 ning lõpp 30. novembrile aastal 2020.

Sillamäe linnavalitsus ehitab 3,3 miljoni eest sadamat ning kesklinna ühendava rannapromenaadi, mida ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) toetab 2,3 miljoni euroga.

Sillamäe rannapromenaadi rajamise eesmärk on korrastada ranna-ala, seisab projekti kirjelduses. Kui Sillamäe peaks kunagi tulevikus valmis ehitama jahisadama, siis oleks linnavalitsuse hinnangul võimalik promenaadiga seda paremini linnasüdamega siduda.

Väikesadama rajamisest reisiterminali juures ja ala arendamisest on huvitatud ka Sillamäe sadama juhatus. Sadama rajamiseks reisiterminali juurde on tehtud kõik uuringud ja on saadud ka vee erikasutusluba.

Test post injection
Footer reklaam

Linnavalitsuse hinnangul on rannapromenaad eelduseks loomelinnaku tekkimiseks Sõtke tänaval ning väikeettevõtluse edendamiseks. Promenaad võimaldab hooajalist kauplemist ja tänavakaubandust, samuti saab sellel üritusi läbi viia.

Projekti kogumaksumus on 3,3 miljonit eurot, millest EASi osalus on 2,3 miljonit eurot.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.