Saada vihje
Valeri Korb ei kavatse riigikogu avaldusele Ukraina toetuseks oma allkirja panna (0)
Valeri Korb. PÕHJARANNIK 

Riigikogu Keskfraktsiooni aseesimees ja Kohtla-Järve linnavolikogu liige Valeri Korb ei kavatse ühineda riigikogu avaldusega Ukraina toetuseks.

Kolmapäeval valmis riigikogu kuue fraktsiooni esindajate koostöös avalduse eelnõu, milles riigikogu mõistab hukka Venemaa agressioon Ukraina vastu Kertši väinas ning Ukraina meremeeste haavamisee ja kinnipidamise. Riigikogu kutsub üles vaba laevaliikluse taastamisele Kertši väinas ja Aasovi merel, kõiki riike toetama Ukrainat tema territoriaalse terviklikkuse kaitsel ning mitte tunnustama Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist. Saadikute allkirju oodatakse sellele kuni esmaspäevase istungi alguseni.

Valeri Korb vastas kolmapäeva õhtul pärast linnavolikogu istungit Põhjaranniku küsimusele, kas kavatsete panna oma allkirja riigikogu avaldusele Ukraina toetuseks, nõnda: “Ma ei kirjuta sellele alla. Ma mäletan, kui tegime suure sõu Nordstreami ehituse asjus Soome lahes. Võtsime õhku täis, rääkisime, aga midagi sellest ei tulnud. Ainult väike Eesti tegeleb sellega. Kellelgi ei ole vaja sellist asja.

Aga eks me esmaspäeval tuleme fraktsioonis kokku ja arutame neid asju.”

LOE avalduse teksti ja seletuskirja siit

 

Test post injection
Footer reklaam

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.