Saada vihje
Viru jalaväepataljoni sünnipäev toob kaitseväelased Jõhvi keskväljakule (0)
Sel pildil marsivad Viru pataljoni kaitseväelased Jõhvi keskväljakul väeosa 98. sünnipäeval 2015. aastal. PEETER LILLEVÄLI 

Neljapäeval, 6. detsembril  tähistab 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljon piduliku jalutuskäigu ja rivistusega Jõhvi keskväljakul oma 101. aastapäeva.

Viru jalaväepataljoni aastapäeva pidustused on sel aastal jaotatud kolmele päevale. Kolmapäeval osales Viru pataljoni isikkoosseis traditsioonilisel jalgsirännakul mööda Vabadussõja lahingupaiku ja mälestusmärke Sillamäelt Utriale.

Neljapäeval rivistub pataljon Jõhvi keskväljakule, kus ergutatakse tublimaid kaitseväelasi ja töötajaid. Seejärel toimuvad pidulik lõunasöök ning Viru jalaväepataljoni ülema vastuvõtt koostööpartneritele.

Reedeks on kutsutud Jõhvi linnaku ja sealsete vormikandjatega tutvuma Ida-Viru maakonna lasteaedade lapsed ning koolide õpilased.

“Meie peole on tänavu kutsutud peaaegu kõik, sellest ka ürituste mitmekesisus. Pataljoni pere ühine rännak kohtades, kus meie eelkäija teiste kaitseväeüksuste kõrval tegi Vabadussõjas ajalugu, aitas meie ühtsuse tugevnemisele. Täna näitame ennast Jõhvi linnarahvale ning täname oma partnereid ja tublimaid teenistujaid. Reedel aga ootame maakonna haridusasutustest külla ligi kuutsadat last ja noort, et tutvustada neile meie elu,” ütles Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Arno Kruusmann.

Viru jalaväepataljoni sünnipäevaks peetakse 6. detsembrit 1917, kui kapten Hendrik Vahtramäe asus Rakveres formeerima 4. Eesti polku. Üksus taastati 22. mail 1992 Jõhvis. Pataljon kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu ning valmistab ette reservväelasi jalaväepataljonidele.

Footer reklaam
Test post injection
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.